ادامه جنجال های چین و استرالیا؛ کانبرا به خاطر جنایات در افغانستان عذرخواهی کند

به گزارش مجله فناوری، وزارت خارجه چین در ادامه جنجال ها درباره واکنش پکن به جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان گفت که کانبرا باید بخاطر این جنایات عذرخواهی کند.

ادامه جنجال های چین و استرالیا؛ کانبرا به خاطر جنایات در افغانستان عذرخواهی کند

با ما همراه باشید و با تور چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران، اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا در واکنش به توئیت ژائو لیجیان سخنگوی وزارت خارجه چین درباره جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان آن را توهین آمیز خوانده و اظهارداشت که پکن باید از انتشار این توئیت شرمنده باشد.

لیجیان صبح امروز با انتشار توئیتی ضمن محکومیت جنایات نیروهای استرالیایی در افغانستان تصویری را منتشر نموده بود که در زیر پرچم استرالیا اجساد افرادی که ظاهراً غیرنظامیان افغان بودند وجود داشت و یک نظامی استرالیایی نیز چاقویی را بر گلوی یک کودک افغان قرار داده و گفته بود: نگران نباش، ما می آییم تا برای شما صلح بیاوریم.

هوا چونینگ دیگر سخنگوی وزارت خارجه چین در حمایت از ژائو لیجیان گفت: طرف استرالیایی که چنین واکنش محکمی به توئیت همکارم نشان داده آیا بدان معنی است که آن ها فکر می نمایند کشتار بیرحمانه افغان ها موجه است؟ جان افغان ها مهم است ... آیا نظامیان استرالیایی نباید (بخاطر جنایاتشان در افغانستان) احساس شرم نمایند؟

وی اضافه نمود: بعضی نظامیان استرالیایی جنایات جدی در افغانستان مرتکب شده اند، جزئیات آن تکان دهنده و زننده است از جمله جمع کردن مردان و پسران که پس از آن به ضرب گلوله کشته شدند و یا در حالی که چشم های آن ها بسته بود گلویشان بریده شد... دولت استرالیا باید عذرخواهی کند.

ژائو لیجیان پیش از این نیز با انتقاد از بعضی کشورهای غربی مدعی دفاع از حقوق بشر تاکید نموده بود که واقعیت های فاش شده و مستند از جنایات نظامیان استرالیایی در افغانستان ریاکاری کشورهای غربی درباره حقوق بشر و آزادی های مبتنی بر حقوق بشر را آشکار می نماید.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 854

به "ادامه جنجال های چین و استرالیا؛ کانبرا به خاطر جنایات در افغانستان عذرخواهی کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ادامه جنجال های چین و استرالیا؛ کانبرا به خاطر جنایات در افغانستان عذرخواهی کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید