استیضاح ترامپ منتفی شد

به گزارش مجله فناوری، سنای آمریکا در جلسه ای که برای رأی گیری در خصوص استیضاح رییس جمهوری این کشور برگزار کرد، رأی به عدم استیضاح داد و بدین ترتیب دونالد ترامپ از اتهامات وارد شده تبرئه شد و همچنان رییس جمهور آمریکا ماند.

استیضاح ترامپ منتفی شد

به گزارش مجله فناوری، اتهامات مطرح شده علیه ترامپ در ماجرای استیضاح در قالب دو بند سواستفاده از قدرت و اخلال در فرایند رسیدگی کنگره مطرح شده بود.

سناتورهای آمریکا مجرم بودن ترامپ بر اساس این دو بند را به رأی گذاشتند که در جریان آن رییس جمهوری آمریکا به ترتیب با 52 و 53 رأی جمهوری خواهان تبرئه شد.

رای گیری در مجلس سنای آمریکا در خصوص اولین بند استیضاح ترامپ انجام شد که در آن 52 سناتور به گناهکار نبودن ترامپ رای دادند و 48 سناتور او را گناهکار دانستند. بر این اساس ترامپ از بند اول استیضاح تبرئه شد.

بند دوم استیضاح ترامپ هم رای نیاورد. در پایان رای گیری در خصوص بند دوم استیضاح، 53 سناتور آمریکایی ترامپ را گناهکار ندانستند و 47 سناتور او را گناهکار خواندند. ترامپ از دومین بند استیضاح هم تبرئه شد.

با رأی گیری سنا بدین ترتیب پفراینده استیضاح رییس جمهوری آمریکا بسته شد. نتایج رأی گیری حاکی است سناتورهای جمهوری خواه به اتفاق رأی به عدم استیضاح داده اند.

اکثریت سنای آمریکا در حال حاضر در اختیار هم حزبی های ترامپ است و پیش بینی می شد که دموکرات ها در چنین شرایطی، بخت چندانی برای برکنار کردن رییس جمهوری این کشور نداشته باشند.

نتایج رأی گیری در سنا نشان می دهد تمامی جمهوری خواهان رأی به عدم استیضاح ترامپ داده اند؛ به استثنای میت رامنی که تنها در بند نخست رأی به استیضاح داده است.

ترامپ در واکنش به این رأی گیری، ویدئویی را در توییتر منتشر کرده است. در این ویدئو او رییس جمهور همیشگی آمریکا معرفی می شود.

/

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 298

به "استیضاح ترامپ منتفی شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "استیضاح ترامپ منتفی شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید