اسکوچیچ: از اینکه سرمربی ایران هستم خیلی خوشحالم، عقب نشینی تیم مقابل عراق باعث عصبانیت من شد

به گزارش مجله فناوری، سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به تمجید از عملکرد شاگردانش در دیدارهای مرحله انتخابی جام جهانی 2022 پرداخت و از اینکه سرمربی چنین تیمی است، ابراز خوشحالی کرد.

اسکوچیچ: از اینکه سرمربی ایران هستم خیلی خوشحالم، عقب نشینی تیم مقابل عراق باعث عصبانیت من شد

به گزارش خبرنگاران، دراگان اسکوچیچ سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری پس از ملاقات مقابل عراق گفت: تورنمنت خیلی سختی بود. فشار چهار مسابقه ای که حتماً باید از آنها پیروز خارج می شدیم، باعث شده بود کار ما سخت تر هم گردد.

وی در ادامه اضافه کرد: در این آب و هوایی که کار ما خیلی سخت بود، برعکس تیم هایی که سه بازی داشتند، ما چهار بازی داشتیم و این کار ما را دوچندان سخت می کرد. به خاطر تلاشی که بازیکنانم داشتند و در این شرایط سخت توانستند سربلند از زمین بیرون بیایند، تشکر می کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به صحبت هایش با بازیکنانش در خصوص بازی گفت: پیش از مسابقه از بازیکنان خواسته بودم که بدون احساسات و به دور از هیجانات بازی را پیش ببرند، اما خیلی سخت است در چنین مسابقه ای روبه روی چنین تیمی این کار را انجام دهیم. نیمه اول شرایط مان بهتر بود و در نیمه دوم بازی ما کمی از ریتم افتاد، اما شانس های بیشتری برای گلزنی داشتیم. در مجموع تیم ایران استحقاق این پیروزی را داشت و در نهایت از اینکه سرمربی تیمی مثل ایران هستم و این بازیکنان را رهبری می کنم، خیلی خوشحالم.

اسکوچیچ در پاسخ به این پرسش که این اولین بردی بود که ایران پس از سال ها مقابل عراق کسب کرد و اگر در دور بعدی باز هم با عراق روبه رو شوید احساس خوشایندی دارید یا نه؟، گفت: احترام زیادی برای عراق قائل هستیم. مطمئناً در دور بعدی با تیم های قدرتمندی روبه رو می شویم که اگر عراق هم جزو آنها باشد، برای آن بازی آماده خواهیم شد.

وی درباره اینکه تیم ایران می توانست در تهران میزبان این چهار بازی باشد، اما کنفدراسیون فوتبال آسیا میزبانی را به بحرین داد و در شرایطی که عراقی ها برای بازی تنش آمیز وارد زمین شدند ایران توانست این هدف را خنثی کند و پیروز میدان گردد و همچنین دو رکورد را در ملاقات مقابل بحرین و عراق جابه جا کرد، گفت: در خصوص رکورد، رکورد جالب و خوبی است، اما برای ما مهم بود که به دور بعدی صعود کنیم. همانطور که گفتم ما در نیمه اول کنترل بهتری روی بازی داشتیم و بعد از گلی که زدیم، آغاز به عقب نشینی کردیم و بازی خوبی را انجام ندادیم که باعث عصبانیت من هم شد. در نیمه دوم سازماندهی به خوبی نیمه اول را نداشتیم، اما فراموش نکنیم که این بازی برای ما حکم بازی های حذفی را داشتیم. حفظ آرامش در چنین شرایطی کار بسیار سختی است که ما از عهده آن به خوبی برآمدیم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان درباره اینکه آیا در میان گروه های هشتگانه این گروه سخت ترین گروه بود یا نه، گفت: آنقدر تمرکزمان روی بازی های خودمان بود و سرمان شلوغ بود که نتوانستیم گروه های دیگر را بررسی و بررسی کنیم تا ببینیم شرایط به چه شکل است. اینکه بحرین میزبانی را گرفت و در کشور خودش بازی ها را برگزار کرد، کار ما سخت تر شد. از آنجایی که شرایط دیگر گروه ها را بررسی نکردیم و شرایط را نمی دانیم، مقایسه کردن سخت است، اما قطعاً در گروهی که بحرین با سازماندهی خوب، عراق و ایران حضور دارند، قطعاً گروه راحتی نیست.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 تیر 1400 بروزرسانی: 12 تیر 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1187

به "اسکوچیچ: از اینکه سرمربی ایران هستم خیلی خوشحالم، عقب نشینی تیم مقابل عراق باعث عصبانیت من شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسکوچیچ: از اینکه سرمربی ایران هستم خیلی خوشحالم، عقب نشینی تیم مقابل عراق باعث عصبانیت من شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید