اقامت رایگان معلولان در اولین هتل مناسب سازی شده ایران

به گزارش مجله فناوری، خبرنگاران : درحالی طی چند روز پیش اولین هتل مناسب سازی شده برای افراد دارای معلولیت در کشور راه اندازی شد که به گفته معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور، در صورتی که افراد تحت پوشش این سازمان در این هتل اقامت داشته باشند، کل هزینه اقامت آنها از سوی بهزیستی پرداخت می گردد.

اقامت رایگان معلولان در اولین هتل مناسب سازی شده ایران

به گزارش ایسنا، جامعه هدف سازمان بهزیستی برابر با هفت میلیون نفر است که بخشی از این جمعیت را افراد دارای معلولیت تشکیل می دهند، به طوریکه مطابق آمارهای اعلامی از سوی سازمان بهزیستی بیش از 1 میلیون و 600 هزار فرد دارای معلولیت در سازمان بهزیستی کارت معلولیت دارند.

اما از آنجایی که افراد دارای معلولیت همانند سایر افراد جامعه نیازمند خدمات رفاهی هستند، ضروری است تا شرایط و فضا برای استفاده این افراد از خدمات رفاهی در کشور مهیا باشد. به همین دلیل هفته گذشته بود که زائرسرای رئوف به عنوان اولین هتل تراز و مناسب سازی شده برای افراد دارای معلولیت در کشور که عملیات گودبرداری و ساختمانی آن در زمین اهدایی از سوی بنیاد زائر به متراژ 918 مترمربع در شهریورماه 1393 در مشهد شروع شده بود، افتتاح شد.

این زائر سرا با زیربنای 5790 مترمربع در 9 طبقه با تعداد 37 واحد و ظرفیت 150 تخت اقامتی به همراه امکانات پارکینگ، رستوران و اداری به بهره برداری رسید.

اما براساس اعلام سازمان بهزیستی، با توجه به وجود جامعه هدفی 7 میلیونی شامل افراد دارای معلولیت، زنان سرپرست خانوار، بچه ها بی سرپرست و بد سرپرست، معتادان بهبود یافته و … به منظور بهره مندی این قشر از جامعه به زیارت آسان آستان علی بن موسی الرضا (ع) اقدام به ساخت و تجهیز اولین هتل مناسب سازی شده در مشهد مقدس نموده است.

به گزارش ایسنا، براساس اظهاراتی درخصوص شرایط پذیرش این هتل، طبق برنامه ریزی های انجام گرفته، اگر هر فرد دارای معلولیت به همراه خانواده خود 3 شب در این هتل اقامت کند، سالانه تعداد 9 تا 10 هزار نفر می توانند از خدمات این زائرسرا بهره مند شوند.

در این راستا سید مرتضی حسینی- معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور در گفت وگو با ایسنا، درخصوص نحوه رزرو هتل برای اقامت افراد اظهار کرد: جنس ارائه خدمت در این هتل از جنس خدمت به افراد دارای معلولیت است و هر معلولی (حتی اگر تحت پوشش سازمان بهزیستی نباشد) می تواند از این هتل استفاده کند؛ البته هم اکنون در گام اول، اولویت پذیرش نخبگان دارای معلولیت است.

وی درخصوص تعرفه اتاق های این هتل اعلام کرد: در صورتی که افراد تحت پوشش سازمان در این هتل اقامت داشته باشند کل هزینه اقامت آنها را سازمان بهزیستی تقبل می نماید اما در صورتی که دیگر افراد دیگر در این هتل اقامت داشته باشند، تعرفه اقامت آنها مطابق تعرفه سایر هتل هاست که باید خودشان بپردازند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با اشاره به اینکه هتل مذکور برای افراد دارای معلولیت مناسب سازی شده است، ادامه داد: افراد تحت پوشش سازمان بهزیستی می توانند به وسیله استان ها و در قالب تشکل های مددجویی درخواست خود را ارائه دهند و طبق سهمیه در نظر گرفته شده برای هر استان، افراد می توانند از هتل رئوف استفاده نمایند.

معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه هتل یاد شده دارای حدود 40 اتاق و 150 تخت است، توضیح داد: معمولا افراد می توانند به مدت سه شب در هتل اقامت داشته باشند اما افرادی که هزینه اقامت هتل را خودشان می پردازند، به مدت دلخواه می توانند اقامت داشته باشند.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 9 آبان 1401 بروزرسانی: 9 آبان 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1665

به "اقامت رایگان معلولان در اولین هتل مناسب سازی شده ایران" امتیاز دهید

12 کاربر به "اقامت رایگان معلولان در اولین هتل مناسب سازی شده ایران" امتیاز داده اند | 3.3 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقامت رایگان معلولان در اولین هتل مناسب سازی شده ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید