با این نکات ساده دکوراسیون خانه را زیباتر کنید

به گزارش مجله فناوری، اگر اتاق نشیمن خود را رنگ آمیزی و فرش زیبایی هم روی زمین پهن نموده اید، حتی دیوار ها را هم تزئین نموده اید، اما مبلمانتان هنوز برهنه است، دکوراسیون شما را به هم می ریزد. مخلوط کردن و تطبیق کوسن هایی برای تزیین مبل می تواند به زیبایی دکوراسیون شما یاری کند.

با این نکات ساده دکوراسیون خانه را زیباتر کنید

1. رنگ کوسن را هماهنگ با اتاق تان انتخاب کنید

3 رنگ متناسب با اتاق خود را انتخاب کنید تا برای انتخاب رنگ کوسن از آن ها بهره ببرید. این 3 رنگ باید تقریبا به هم بیایند و در دکور اتاق شما هم استفاده شده باشد. برای انتخاب بهتر است از رنگ دیوار، طرح های روی فرش و جزئیات آثار هنری آویزان شده روی دیوار ها الهام بگیرید.

اگر حال و هوای خنثی دارید، کرم، بژ و رنگ هایی مانند آبی، سبز یا نارنجی را انتخاب کنید تا با سلیقه و تمیز به نظر برسد.

برخی رنگ ها نیز مانند زرد خردلی، بنفش بادمجانی و سبز زمردی بسیار مجلل هستند.

اگر اتاق شما ظاهری آرام و مطبوع دارد، رنگ هایی مانند آبی سرمه ای، سبز و صورتی را انتخاب کنید.

2. از کوسن هایی با طرح های انتزاعی بهره ببرید

با ترکیب الگو های هندسی بر زیبایی بصری بیفزایید. ترکیب خطوط هندسی با خطوط منحنی و انتزاعی زیبایی چیدمان کوسن شما را متعادل می نماید. می توانید یک کوسن طرحدار متفاوت انتخاب کنید و آن را با یک کوسن ساده و تک رنگ ترکیب کنید.

به طور کلی، طرح های راه راه، دایره ای یا حتی گل دار و اشکال انتزاعی را می توانید کنار هم ترکیب کنید.

3. طرح کوسن ها مکمل یکدیگر باشند

کوسن های خود را با مخلوط کردن چاپ های بزرگ، میانه و کوچک ترکیب کنید. این مهم است که ترکیب الگو های شما مکمل یکدیگر باشند و به هم بیایند. کوسنی را که بیشترین هماهنگی را با رنگ دکوراسیون شما دارد با چاپ یا طرح بزرگ تری انتخاب کنید. سپس در کنار آن کوسن با طرح کوچک تر بهره ببرید.

به عنوان مثال، یک کوسن با چاپ هندسی بزرگ و پررنگ انتخاب کنید. سپس، یک چاپ گلدار میانه در 2 رنگ انتخاب کنید.

4. میزان کوسن ها را متفاوت در نظر بگیرید

با کوسن های بزرگ، میانه و کوچک، مبل خود را مجذوب نماینده تر کنید. با یک کوسن بزرگ تر که متناسب با کاناپه شما باشد آغاز کنید. آن را در لبه مبل قرار دهید و یک کوسن دیگر را انتخاب کنید که کمی کوچک تر باشد تا روی آن قرار بگیرد. اگر کاناپه بزرگ تری دارید، 1 یا 2 کوسن کوچک تزئینی را در کنار کوسن میانه قرار دهید. با این کار ظاهری زیبا روی مبل ایجاد می کنید.

5. همه کوسن ها را با یک شکل هندسی در نظر نگیرید

با کوسن ها یا همان کوسن های مربع، مستطیل و گرد به مبل خود بعد بدهید. از اشکالی بهره ببرید که با زیبایی شناسی خانه شما مطابقت دارند. دو کوسن مربع بزرگ و یک کوسن مستطیلی کوچک تر ظاهری متقارن می دهد. یا کوسن مستطیلی را با یک کوسن استوانه ای کوچک ترکیب کنید.

6. از جنس های مختلف در انتخاب کوسن ها بهره ببرید

ترکیب کوسن های کرکی، مخملی و نخی، ضریب راحتی را بالا می برد. علاوه بر ایجاد ظاهری زیبا، کوسن های بافت متفاوت، عمق بیشتر و راحت تری به مبلمان می دهند. با پارچه هایی که حس و حال خوبی به شما می دهند بازی کنید. اگر در پی یک مبل شیک هستید، از کوسن های کرکی هم بهره ببرید.

7. برای سادگی متقارن بچینید

مبل خود را با کوسن های مناسب در دو طرف متقارن کنید. با وجود تمام رنگ ها، الگوها، میزان ها و بافت های مختلف، کمی تقارن را به مبل خود اضافه کنید. از یکی از کوسن های مورد علاقه خود به صورت دوتایی خریداری کنید و آن ها را در انتهای مخالف مبل خود قرار دهید. این حالت ظاهر مبل شما را متعادل می نماید.

8. گاهی مدرن و نامتقارن بچینید

برای ظاهری مدرن تر، کوسن ها را 3 تایی و حتی 5تایی روی مبل بچینید. اگر در پی یک فضای هنری و معاصر با مجذوب نمایندهیت بصری هستید، مبل خود را نامتقارن بچینید. کوسن های خود را 3تایی به یک طرف روی هم قرار دهید، محل قرارگیری را با اشکال، الگو ها و بافت های مختلف نیز ترکیب کنید.

9. برای چیدمان سنتی متقارن بچینید

برای ظاهری سنتی تر، چیدمان کوسن های خود را متقارن کنید. اگر سبک کلاسیک و ساده را ترجیح می دهید، کوسن را 2 تایی و 4 تایی بچینید. یعنی 2 کوسن بزرگ را در دو طرف مبل خود قرار دهید و با قرار دادن 2 کوسن کوچک تر روی آن ها یک ترکیب ساده بزنید. قرار دادن کوسن های زوج به طور کلی فضا را ساده تر می نماید.

بعلاوه با میزان، شکل، الگو و بافت کوسن خود نیز بازی کنید. 2 کوسن راه راه بزرگ را در دو طرف کاناپه قرار دهید، یکی را با یک کوسن مخملی دایره ای و دیگری را با یک کوسن مستطیلی منگوله دار با طرحی ظریف جفت کنید.

10. کوسن ها را از پر یا فوم پر کنید

پر کردن کوسن با پر یا فوم مصنوعی می تواند ظاهر کوسن ها را تغییر دهد. ترکیبی از کوسن های پردار و کوسن های فومی محکم که شکل خود را حفظ می نمایند، به ایجاد تعادل و انسجام یاری می نماید. کوسن های پردار به مبل شما حالتی دنج و راحت می دهند، در حالی که کوسن های فومی ساختار و ابعاد را اضافه می نمایند.

11. در چیدمان قانون خاصی وجود ندارد

به طور کلی کوسن های خود را بر اساس آنچه به شما حس خوب می دهد، با هم ترکیب کنید و مطابقت دهید. در خصوص تزئین مبل با کوسن هیچ قانون خاص و دقیقی وجود ندارد. برای همین نکات بالا دستورالعمل های کلی هستند.

منبع: همشهری

منبع: فرارو
انتشار: 12 اردیبهشت 1402 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1402 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1745

به "با این نکات ساده دکوراسیون خانه را زیباتر کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این نکات ساده دکوراسیون خانه را زیباتر کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید