تصویب افزایش حق مسکن کارگران بعد از 5 ماه

به گزارش مجله فناوری، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: افزایش حق مسکن کارگران از 100 هزار به 300 هزار تومان بعد از 5 ماه در دولت تصویب شد.

تصویب افزایش حق مسکن کارگران بعد از 5 ماه

جهت دریافت خدمات خرید درب ضد سرقت با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. گروه آبان ارائه دهنده بهترین درب ضد سرقت ایرانی و خارجی میباشد.

به گزارش گروه مالی خبرنگاران، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، از افزایش حق مسکن کارگری بعد از 5 ماه تصویب شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی اضافه نمود: پیش از این شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران و کارفرمایان در جلسه هفده خرداد حق مسکن کارگری را از صد به سیصد هزار تومان افزایش داد.

اجرایی شدن مصوبه شورای عالی کار نیازمند تصویب هیات دولت بود که در هفته های گذشته کمیسیون مالی دولت این افزایش را تصویب کرد و امروز در هیات دولت مطرح و تصویب نهایی شد.

لازم به ذکر است، حاتم شاکرمی معاون وزیرکار در این زمینه تأکید کرد: حق مسکن کارگران چیزی نیست که هر سال تصویب گردد. از ابتدای انقلاب تا به امروز فقط پنج بار حق مسکن کارگران افزایش یافته است و هیچ الزامی ندارد که حق مسکن کارگران هر ساله اضافه گردد، بنابراین تصویب دولت در خصوص افزایش حق مسکن کارگران با پیشنهاد شورای عالی کار بسیار مهم است.

سال جاری گرچه نمایندگان کارگری در شورای عالی کار، مصوبه شورا در خصوص حد اقل مزد را به خاطر عقب ماندن از میزان رشد تورم، امضا نکردند، اما قرار شد قدرت خرید کارگران با افزایش حق مسکن و خوارو و بار تقویت گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 611

به "تصویب افزایش حق مسکن کارگران بعد از 5 ماه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویب افزایش حق مسکن کارگران بعد از 5 ماه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید