توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات حمله موشکی ایران

به گزارش مجله فناوری، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در شرح درباره پنهان کاری در مورد تلفات انتقام موشکی ایران گفته پنتاگون هم پنجشنبه متوجه شده که شماری از نظامیان آمریکا بر اثر حمله به عین الاسد زخمی شده اند.

توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات حمله موشکی ایران

به گزارش مجله فناوری به نقل از فارس، یک سخنگوی پنتاگون بعد از درز روایت هایی متفاوت از روایت های رسمی درباره تلفات انتقام موشکی ایران کوشش نموده از دولت آمریکا بابت پنهان کاری در این خصوص برطرف اتهام کند.

خبرگزاری رویترز نوشته پنتاگون آدینه مدعی شده دولت آمریکا کوششی برای کم اهمیت جلوه دادن اطلاعات مربوط به زخمی شدن نظامیان آمریکا در حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد یا تأخیر در اعلام آمار تلفات صورت نگرفته است.

سخنگوی پنتاگون گفته عموم مردم تنها چند ساعت بعد از وزیر دفاع در جریان این موضوع قرار گرفته اند.

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا و سایر مقام های دولت این کشور در 9 روز گذشته بارها مدعی شده بودند ضربه موشکی ایران به پایگاه عین الاسد هیچ تلفات یا زخمی نداشته است.

با این وجود، پایگاه دیفنس وان امروز آدینه زخمی شدن دست کم 11 نظامی آمریکا و انتقال آنها به مراکز پزشکی آمریکا در کویت و آلمان را تأیید کرد. گزارش های متعددی پیش از این گفته اند ده ها نظامی آمریکا در این حملات کشته شده اند.

جاناتان هافمن، سخنگوی پنتاگون امروز مدعی شده که مقام های ارشد ارتش آمریکا روز پنجشنبه تازه متوجه شده اند که 11 نظامی آمریکا به دلیل نشان دادن نشانه های ضربه مغزی خفیف از عراق خارج شده اند.

هافمن گفت: این ایده ها که کوششی برای کوچک نمایی شمار زخمی ها وجود داشته یا نوعی بی برنامگی سیاسی در این خصوص وجود داشته محلی از اعراب ندارند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 240

به "توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات حمله موشکی ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توجیه پنتاگون برای پنهان کردن تلفات حمله موشکی ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید