تکنولوژی تشخیص چهره شهروندان نیویورک را می ترساند!

به گزارش مجله فناوری، اخیرا سیستم های نظارتی جدیدی در بخش های از شهر نیویورک نصب شده اند که باعث نگرانی و اضطراب شهروندان این شهر شده اند. این سیستم ها ظاهری مشابه با سیستم های مبتنی بر تکنولوژی تشخیص چهره دارند.

تکنولوژی تشخیص چهره شهروندان نیویورک را می ترساند!

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، شهروندان نیویورکی نگرانی هایی جدی در مورد سیستم های نوظهوری دارند که اخیرا در سطح شهر و به ویژه در مکان هایی مثل مترو نصب شده اند. اما سوال این است که آیا این دوربین ها واقع با هدف تشخیص چهره و آنالیز هویت شهروندان استفاده می شوند؟

در شرایطی که سانفرانسیسکو، در آستانه تبدیل شدن به اولین ایالتی است که ممنوعیت نظارت بر تشخیص چهره را تصویب می نماید، نیویورک شاهد تغییراتی نظارتی برای شناسایی هویت شهروندان است.

اخیرا مترو شهر نیویورک، شاهد مانیتور تشخیص چهره مشابه با مانیتورهایی است که با هدف نظارت استفاده می شوند.این موضوع باعث شده بسیاری از شهروندان نیویورک احساس ناامنی و نگرانی نمایند. اما آلیس فونگ، تحلیلگر دولتی در نیویورک تایمز که تحولات دوربین های نظارتی را دنبال می نماید معتقد است: هیچ قابلیتی برای شناسایی افراد در این تکنولوژی وجود ندارد. کل این فرایند با هدف آنالیز شرایط افرادی که در حال عبور و مرورند عمل می نماید.

وی ادامه داد: این دوربین ها صرفا به منظور جلوگیری از فرار از پرداخت هزینه بلیت ها یا تخلفات رفتاری خطرناک استفاده می گردد.

اما از مدت ها قبل، موضوع نظارت بر شرایط شهروندان در نیویورک مورد توجه نهادهای مختلف بوده است. بسیاری از نهادهای مدنی و فعلل در حوزه حقوق بشر می گویند نظارت بر شهروندان می تواند خطرناک باشد. تا این لحظه هیچ یک از نهادهای رسمی شهر نیویورک در مورد ماهیت این تکنولوژی های نظارتی واکنشی نشان نداده اند.

منبع: انتخاب
انتشار: 6 دی 1401 بروزرسانی: 6 دی 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1688

به "تکنولوژی تشخیص چهره شهروندان نیویورک را می ترساند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکنولوژی تشخیص چهره شهروندان نیویورک را می ترساند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید