جدیدترین موضع گیری صدر و سائرون درباره نامزد نخست وزیری عراق

به گزارش مجله فناوری، صالح محمد العراقی از منابع رسانه ای نزدیک به مقتدی صدر امروز آدینه در توییتی به جدیدترین موضع گیری درباره نامزد تصدی پست نخست وزیری عراق پرداخت و سه گزینه ای که روز گذشته اعلام نموده بود را به این دلیل که تظاهرات کنندگان آنها را نمی خواهند، مورد مخالفت قرار داد.

جدیدترین موضع گیری صدر و سائرون درباره نامزد نخست وزیری عراق

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه من پاسخ آخرین پُست را از تظاهرات کنندگان دریافت ننموده ام من آن را به حساب مخالفت آنان با نامزدی این افراد محسوب می کنم. برادران در سائرون در حال حاضر و متعاقب آن هیچ نامزدی را مورد پذیرش قرار ندهند و رویکرد مردمی سازنده از داخل صحن مجلس به اذن خدا برگزینند و از آنها تشکر می کنم.

صالح محمد العراقی که بازتاب دهنده مواضع مقتدی صدر، رهبر جریان صدر عراق است، روز گذشته در صفحه خود در فیسبوک نوشته بود: بعد از آنالیز ها و تحقیقات، توانستم به یک نتیجه کلی در خصوص نامزد نخست وزیری برسم که بعد از ارائه برنامه هایش، به صورت کلی مورد رضایت مردم باشد. این نامزدها عبارت از مصطفی الکاظمی، رحیم العگیلی، فائق الشیخ علی هستند، اما من سخنگوی آنها نیستم.

از سوی دیگر ستار العتابی نماینده وابسته به سائرون به موضع گیری درباره محمد توفیق علاوی که به گفته منابع عراقی امروز به مجلس رفته و با بعضی گروههای سیاسی برای نامزدی تصدی پست نخست وزیری تبادل نظر نموده است، پرداخت.

وی اضافه کرد: تا به امروز نه توافقی حاصل شده است و نه شخص خاصی برای تصدی پست نخست وزیری نامزد شده است. سائرون تاکید دارد که نامزدی که مطرح می گردد باید مورد رضایت ملت عراق و مرجعیت باشد و قوی و لایق و مستقل باشد. ملت عراق عقیم نیست و اساتید دانشگاه، کارشناسان سیاسی و شخصیت های مستقل بسیاری دارد و برای اداره بحران می توان از آنها استفاده کرد.

درباره نامزدی محمد توفیق علاوی هم گفت: هر موضوعی ممکن است رخ دهد و آنالیز کاملی درباره هر نامزدی اعم از علاوی یا دیگری به عمل خواهد آمد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 188

به "جدیدترین موضع گیری صدر و سائرون درباره نامزد نخست وزیری عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدیدترین موضع گیری صدر و سائرون درباره نامزد نخست وزیری عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید