جزئیات دستگیری سازنده کلیپ صیغه بچه ها

به گزارش مجله فناوری، سرهنگ رامین پاشایی به پرونده جوانی که در یک ویدیو کوتاه از ازدواج دختران 9 ساله دفاع نموده بود، اشاره نمود و گفت: پلیس فتا برحسب وظیفه ذاتی که دارد که با هرنوع ناامنی در فضای مجازی برخورد می نماید و در این میان طبیعی است که یکسری موارد دارای اولویت است. از مواردی که پلیس فتا با اولویت به آن ورود نموده همین موضوع ویدیوی بود که اخیرا با موضوع تشویق به ازدواج با بچه ها منتشر شد و افراد بسیاری را تحت تاثیر قرار داد.

جزئیات دستگیری سازنده کلیپ صیغه بچه ها

وی در تبادل نظر با ایسنا، با بیان اینکه در چنین پرونده هایی پلیس بلافاصله ورود می نماید، اظهار داشت: در این مورد نیز به محض مشاهده ویدیو در فضای مجازی، تیمی از ماموران پلیس فتا برای شناسایی این فرد وارد عمل شده و به سرنخ هایی هم از محل حضور جوانی که اقدام به ساخت و انتشار ویدیو نموده بود، دست پیدا کردند. همچنین در جریان آن متوجه شدند که این فرد سابق بر این نیز مطالب توهین آمیز دیگری هم در فضای اینستاگرامش منتشر نموده بود. اما پس از آن متاسفانه در ناهماهنگی که در خارج از مجموعه پلیس رخ داد، خبر صدور نیابت قضایی برای دستگیری این فرد رسانه ای شد و متهم نیز به محض اطلاع از آن پا به فرار گذاشت که همین امر عملیات پلیس را کمی پیچیده تر و زمان بر کرد.

معاون اجتماعی پلیس فتا اضافه نمود: در نهایت ماموران با هماهنگی دستگاه قضایی و اخذ مجوز های لازم مخفیگاه جدید این جوان را شناسایی نموده و او را در عملیاتی پلیسی دستگیر و به مقر انتظامی منتقل کردند. این جوان که حدود 30 سال سن داشت تحت بازپرسی قرار گرفته و در جریان آن به جرم خود اعتراف کرد. او در بازپرسی های اولیه ادعا کرد که این کار را برای جلب توجه و افزایش دنبال نماینده در فضای مجازی انجام داده، اما تحقیقات تکمیلی در خصوص صحت ادعا های وی ادامه دارد.

پاشایی در خصوص اینکه آیا این فرد، با کودکی نیز ازدواج نموده یا خیر، گفت: تحقیقات تا به امروز نشان داده که متهم صرفا ادعایی را در این خصوص مطرح نموده و خودش مرتکب چنین اقدامی نشده است. البته در این مورد نیز با دستور قضایی تحقیقات تکمیلی انجام خواهد شد.

وی با بیان اینکه اقدام این فرد افکار عمومی را جریحه دار نموده است، گفت: قطعا پلیس فتا اجازه نخواهد داد تا افراد سودجو، مغرض یا فرصت طلب با ساخت و انتشار چنین ویدیو هایی موجب جریحه دار شدن افکار عمومی شوند. به همین دلیل نیز تعامل خوبی میان پلیس فتا، سازمان بهزیستی، سازمان محیط زیست و ... وجود دارد و با افرادی که تحت هر عنوان و شکلی بخواهند کلیپ ها و ویدیو هایی را بسازند که منجر به جریحه دار شدن افکار عمومی گردد، برخورد جدی خواهد شد.

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا با هشدار به این افراد گفت: بعضا دیده شده که کلیپ هایی نظیر همین ویدیو که سازنده اش دستگیر شد یا ویدیو هایی با موضوع کودک آزاری، دیگر آزاری، نزاع، حیوان آزاری و ... و به بطورکلی ویدیو های ناراحت نماینده و تشویش نماینده اذهان عمومی ساخته و برای جذب دنبال نماینده و .. در فضای مجازی منتشر می گردد که در این خصوص هشدار جدی می دهیم که با عاملان این اقدامات قاطعانه برخورد خواهد شد.

پاشایی اضافه نمود: در گذشته هم مواردی بود که حتی فرد مرتکب اقدام مجرمانه ای در فضای مجازی شده و پس از بازگشت به کشور دستگیر شده است. از مردم هم می خواهیم که در صورت مشاهده هرگونه محتوا های آزاردهنده در فضای مجازی حتما موضوع را به پلیس فتا گزارش نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 525

به "جزئیات دستگیری سازنده کلیپ صیغه بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات دستگیری سازنده کلیپ صیغه بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید