خبرنگاران وزیر نیرو: هموطنان در روزهای پایانی سال در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند

به گزارش مجله فناوری، تهران - خبرنگاران - وزیر نیرو گفت که در روزهای پایانی سال که به رعایت دقیق مسائل بهداشتی توصیه شده از همه هموطنان عزیز درخواست داریم در مصرف آب و برق، بالاخص آب صرفه جویی کنند.

خبرنگاران وزیر نیرو: هموطنان در روزهای پایانی سال در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند

رضا اردکانیان در گفت و گویی تاکید کرد: همانطور که رییس جمهوری محترم فرمودند در تامین آب و برق مسئله ای در کشور وجود ندارد و همانطوری که وعده داده بودیم خوشبختانه با همکاری مردم و سایر دستگاه های اجرایی، تا خاتمه سال جاری 227 پروژه بزرگ آب، برق و فاضلاب با 33 هزارمیلیارد تومان سرمایه گذاری به بهره برداری برسد و در سال آینده نیز این فرایند ادامه پیدا کند.

وزیر نیرو شرح داد: در روزهای اخیر مصرف آب به شدت افزایش یافته و باید مواظب باشیم آب آشامیدنی هدر نرود، تا در تصفیه آب و انتقال آن به شبکه دچار مشکل نشویم.

اردکانیان با بیان اینکه ما از نظر تامین آب شرب مسئله ای نداریم، گفت: ولی به هر حال باید آب رودخانه ها وارد تصفیه خانه ها شود تا بر اساس ظرفیت های موجود تصفیه و برای مصرف آماده شود.

وی شرح داد: اگر فرایند مصرف آب آشامیدنی افزایش یابد شبکه آب با کاهش فشار روبرو خواهد شد در حالی که ما در مقابله با ویروس کرونا در خط مقدم به آب نیاز داریم و نباید با کمبود آب روبه رو شویم.

اردکانیان ادامه داد: در جهت همراهی با هموطنانی که در شرایط فعلی دچار مسائل اقتصادی شده اند به سهم خودمان به شرکت ها ابلاغ کردیم حق انشعاب ها با تقسیط انجام و در حوزه پرداخت بهای آب و برق در صورتی که خدمت رسانی ما را دچار اختلال نکند تا خاتمه اردیبهشت سال آینده به کسبه فرصت داده شود تا با همکاری و همراهی لازم رفاه مردم نیز تامین شود.

وزیر نیرو شرح داد که در این زمینه نیز اگر بدهی هایی از گذشته انباشته داریم، نباید اجازه دهیم موضوع به این مساله ارتباط پیدا کند و با هماهنگی لازم سعی کنیم فشار از روی دوش مردم برداشته شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 10 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 354

به "خبرنگاران وزیر نیرو: هموطنان در روزهای پایانی سال در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران وزیر نیرو: هموطنان در روزهای پایانی سال در مصرف آب و برق صرفه جویی کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید