خبرنگاران پروژه های آب و فاضلاب استان اردبیل با تسهیلات بانکی اجرا می گردد

به گزارش مجله فناوری، اردبیل- خبرنگاران- مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل بیان کرد: با جذب چهار هزار میلیارد ریال در قالب ماده 56 برای اجرای طرح های مشارکتی، پروژه های آب و فاضلاب این استان با تسهیلات بانکی به اجرا در می آید.

خبرنگاران پروژه های آب و فاضلاب استان اردبیل با تسهیلات بانکی اجرا می گردد

به گزارش خبرنگاران ، فرامرز بهنژاد روز چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگاران، جذب این میزان تسهیلات بانکی برای اجرای پروژه های عمرانی در قالب ماده 56 را اقدامی کم نظیر خواند و گفت: در این زمینه، یک هزار و 400 میلیارد ریال برای اجرای فاز دوم تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل هزینه می گردد.

وی ادامه داد: این طرح برای ارتقای ظرفیت تصفیه خانه کنونی فاضلاب شهر اردبیل تا سقف جمعیت 600 هزار نفری پیش بینی شده و تا 2 دهه آینده احتیاج مرکز استان را برای شبکه فاضلات تامین خواهد نمود.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل همچنین با اشاره به احتیاج شدید شهر اردبیل به احداث تصفیه خانه فاضلاب افزود: هم اکنون معادل 53 درصد جمعیت شهر اردبیل به شبکه فاضلاب وصل است و علاوه بر این، خط انتقال فاضلاب اردبیل هم احتیاج به ارتقای ظرفیت دارد و دیگر جوابگوی میزان فاضلاب ورودی نیست.

وی میزان فاضلاب ورودی به تصفیه خانه فاضلاب اردبیل را سه برابر ظرفیت آن ذکر و افزود: روزانه 65 هزار متر مکعب فاضلاب وارد تصفیه خانه فاضلاب شهر اردبیل می گردد در حالی که این تصفیه خانه با ظرفیت 23 هزار متر مکعب در شبانه روز احداث شده است.

بهنژاد، اجرای طرح آبرسانی شهر نمین و عنبران با اختصاص 500 میلیارد ریال و نیز اجرای سه مجتمع عظیم آبرسانی سبلان مشگین شهر، خروسلو بیله سوار و موران گرمی با یک هزار و 600 میلیارد را از جمله پروژه های مشارکتی آب و فاضلاب استان اردبیل با شبکه بانکی کشور در قالب ماده 56 بیان نمود.

وی بیان نمود: مجتمع آبرسانی روستایی خروسلو بیله سوار یکی از عظیمترین مجتمع های آبرسانی روستایی استان اردبیل است که 200 روستا و قشلاق منطقه مغان در شهرستان بیله سوار را تحت پوشش قرار می دهد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل افزود: اجرای کامل این پروژه سه هزار میلیارد ریال اعتبار احتیاج دارد، ولی سال جاری 290 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای آن پیش بینی شده که به وسیله بانک صادرات تامین می گردد.

وی همچنین گفت: برای اجرای مجتمع آبرسانی روستایی سبلان مشگین شهر نیز منابع اقتصادی لازم در قالب ماده 56 به وسیله بانک صادرات تامین شده و سالانه با تامین سه میلیون مترمکعب آب از محل سد سبلان، به 78 روستا و چهار نقطعه شهری شهرستان مشگین شهر آبرسانی می گردد.

بهنژاد افزود: برای اجرای این طرح، احداث خط انتقال آب به طول 13 کیلومتر و یک واحد تصفیه خانه در نزدیکی شهر فخرآباد پیش بینی شده است.

وی با اشاره به حادتر بودن تامین آب در مناطق روستایی شهرستان گرمی ادامه داد: برای حل این مشکل مرحله اول و دوم مجتمع آبرسانی منطقه موران شهرستان گرمی با 56 روستای تحت پوشش در حال اجراست و برای تکمیل و اجرای مرحله سوم این طرح، 140 میلیارد ریال اعتبار به وسیله تسهیلات ماده 56 بانک صادرات تامین خواهد شد.

مدیرعامل آب و فاضلاب استان اردبیل افزود: برای اجرای طرح فاضلاب شهر اصلاندوز مغان نیز اقدامات لازم برای اختصاص 500 میلیارد ریال تسهیلات از محل ماده 56 و مشارکت شبکه بانکی شروع شده که با اختصاص اعتبار مورد احتیاج از سوی بانک توسعه تعاون، این طرح مهم نیز به اجرا در می آید.

به گزارش خبرنگاران، استان اردبیل 26 نقطه شهری و یک هزار 696 روستای هدف آبرسانی دارد که هم اکنون، همه نقاط شهری این استان شامل 906 هزار جمعیت شهری تحت پوشش شبکه آبرسانی قرار دارند.

هم اکنون 80 درصد جمعیت روستایی استان اردبیل با جمعیت ساکن 401 هزار نفر نیز در 991 روستای استان، تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب قرار دارند.

سالانه برای تامین آب مورد احتیاج مناطق شهری استان اردبیل 83 میلیون متر مکعب و برای تامین آب مناطق روستایی استان نیز 29 میلیون مترمکعب آب فراوری می گردد.

منبع: ایرنا
انتشار: 7 بهمن 1399 بروزرسانی: 7 بهمن 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 903

به "خبرنگاران پروژه های آب و فاضلاب استان اردبیل با تسهیلات بانکی اجرا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پروژه های آب و فاضلاب استان اردبیل با تسهیلات بانکی اجرا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید