خبرنگاران 18 تن چوب قاچاق در دزفول کشف شد

به گزارش مجله فناوری، دزفول- خبرنگاران- رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان دزفول گفت: 18 تن چوب قاچاق از 2 دستگاه کامیون در دزفول کشف و ضبط شد.

خبرنگاران 18 تن چوب قاچاق در دزفول کشف شد

علیرضا فتح الهی شامگاه پنحشنبه در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران افزود: 2 کامیون حامل این محموله با مجوز حمل جعلی ، توسط یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان دزفول کشف و سپس توقیف شدندو در این خصوص سه قاچاقچی چوب دستگیر شدند و یک جاعل حکم جلب گرفت.

وی مبدا بار این کامیون ها را شوشتر و ارومیه اعلام کرد وافزود: پرونده ای در این خصوص تشکیل و متخلفان برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شدند.

شهرستان دزفول حدود 470 هزار هکتار منابع طبیعی دارد که 350 هزار هکتار آن منابع ملی است ضمن اینکه 230 هزار هکتار جنگل در دزفول وجود دارد که پوشش گیاهی آن بلوط، کلخونگ، بادام و کیکوم است.

یک چهارم از 900 هزار هکتار جنگل های استان خوزستان در شهرستان دزفول واقع شده اند. پنج هزار هکتار بیشه زار نیز در حاشیه رودخانه دز وجود دارد که بازمانده جنگل های گرمسیری است.

110 هزار هکتار مرتع و بیش از 300 هکتار جنگل دست کاشت در شهرستان دزفول وجود دارد که منابع طبیعی وظیفه حفاظت، توسعه و بهره برداری از آنها را بر عهده دارد.

منبع: ایرنا
انتشار: 27 آبان 1399 بروزرسانی: 27 آبان 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 765

به "خبرنگاران 18 تن چوب قاچاق در دزفول کشف شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 18 تن چوب قاچاق در دزفول کشف شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید