خودرو های صفر کیلومتر چطور سر از مزایده درمی آورند؟

به گزارش مجله فناوری، دبیر انجمن خودروسازان می گوید: خودرو های صفر کیلومتر عرضه شده در مزایده، محصولاتی هستند که در جریان فراوری یا حین جابه جایی آسیب دیده اند.

خودرو های صفر کیلومتر چطور سر از مزایده درمی آورند؟

به گزارش باشگاه خبرنگاران، نعمت بخش دبیر انجمن خودروسازان می گوید: گاهی پیش می آید خودرو های موجود در پارکینگ خودروسازان دچار مشکلاتی شوند، به طور مثال بعضی از آن ها حین جا به جایی آسیب بدنه می بینند، خودروسازان این خودرو ها را تعمیر می نمایند و در مزایده قرار می دهند.

به گفته نعمت بخش، خودرو های مزایده ای قابل عرضه در قرعه کشی نیستند چرا که باید در قرعه کشی خودرو های صفر و بدون ایراد را عرضه کرد.

پیشتر ویدیویی در فضای مجازی منتشر شده بود که ایران خودرو، خودرو های خود را با قیمت بازار برای مزایده عرضه نموده است در حالی که تصاویر نشان می داد این خودرو ها کمترین نقص را داشتند.

بابک رحمانی سخنگوی ایران خودرو در پاسخ به ویدیوی منتشر شده گفته بود خودرو هایی که در جریان فراوری دچار ایرادات کیفی شده اند و قابل فروش به مشتریان عادی نیستند در مزایده قرار داده می شوند. بعلاوه یک سری خودرو ها در پروژه های ایران خودرو و در تست ها دچار ایراداتی می شوند که نمی توان در قرعه کشی عرضه کرد.

منبع: فرارو
انتشار: 18 تیر 1401 بروزرسانی: 18 تیر 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1591

به "خودرو های صفر کیلومتر چطور سر از مزایده درمی آورند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خودرو های صفر کیلومتر چطور سر از مزایده درمی آورند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید