درگیری شدید ارتش سوریه با عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی القاعده

به گزارش مجله فناوری، خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که ارتش سوریه با عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی القاعده در شمال غرب این کشور درگیر شده است.

درگیری شدید ارتش سوریه با عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی القاعده

به گزارش گروه بین الملل مجله فناوری، خبرگزاری اسپوتنیک به نقل از خبرنگار خود در سوریه گزارش داد که عناصری مسلح وابسته به گروه تروریستی القاعده، امروز (دوشنبه)، در استان های حماه و ادلب (شمال غرب سوریه) با ارتش سوریه درگیر شدند.

اسپوتنیک در این خصوص گزارش داد که گروه هایی مسلح امروز به مواضع ارتش سوریه در محور طنجره در دشت الغاب (شمال استان حماه و جنوب استان ادلب) حمله کردند که طبق این گزارش، این حملات تا به این لحظه ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، این عناصر که عضو گروه تروریستی حراس الدین هستند، پیشتر، با گروه تروریستی القاعده بیعت نموده اند.

خبرنگار اسپوتنیک همچنین گزارش داد که این درگیری ها تغییری در مناطق تحت کنترل ارتش سوریه ایجاد ننموده است و ارتش سعی دارد با ایجاد حلقه آتش از سمت شمال خط ارسال یاری های نظامی به تروریست ها را قطع کند.

طبق این گزارش، ارتش سوریه برای مقابله با این گروه مسلح از حملات گسترده موشکی و توپخانه ای استفاده می نماید و تدارکات ارتش پی در پی به محل درگیری ارسال می گردد.

به گفته اسپوتنیک، گروه تروریستی یادشده از عناصری با تابعیت اردنی و بعضی کشورهای حوزه خلیج فارس که در درگیری های افغانستان، عراق، بوسنی و هرزگوین و قفقاز حضور داشتند، بهره می گیرد.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 557

به "درگیری شدید ارتش سوریه با عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی القاعده" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگیری شدید ارتش سوریه با عناصر مسلح وابسته به گروه تروریستی القاعده"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید