دو عامل اصلی انتقال کرونا ، بستری شدن 194 کرونایی جدید در تهران ، آثار سفرهای عید فطر تا 14 روز دیگر معین می گردد

به گزارش مجله فناوری، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به اینکه سناریوی کرونا در تهران به عنوان افت قطعی و سرانجام یافته نیست، تاکید نمود: شهروندان با دقت بیشتر ملاحظات بهداشتی را رعایت نمایند. خستگی و گذشت زمان نباید باعث تسامح در رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی گردد.

دو عامل اصلی انتقال کرونا ، بستری شدن 194 کرونایی جدید در تهران ، آثار سفرهای عید فطر تا 14 روز دیگر معین می گردد

بهترین تجربه سفر را به سفر به کانادا تجربه کنید و با مجری مستقیم تورهای کانادا بهترین برنامه سفر را برای خود انتخاب کنید.

به گزارش مجله فناوری به نقل از خبرگزاری ها، دکتر زالی در یک گفت وگوی تلویزیونی با اشاره به آمار مراجعان به بیمارستان های استان تهران گفت: در 24 ساعت گذشته 143 مورد جدید با تشخیص کرونا در بخش های عادی و 51 نفر نیز در بخش های ویژه بستری شدند و 194 بیمار بهبود یافته و ترخیص شدند.

به گفته وی در مقایسه با 48 ساعت گذشته آمار بیماران جدید بستری عادی و ویژه در بیمارستان های استان تهران 15,3 درصد کاهش داشته است؛ اما با توجه به آمار مراجعان جدید به بیمارستان ها همچنان رعایت موارد بهداشتی و حفاظتی از سوی شهروندان لازم است.

زالی، قطرات تنفسی و سطوح آلوده را دو عامل اصلی در انتقال و انتشار بیماری کرونا برشمرد و به شهروندان توصیه کرد با رعایت نکات بهداشتی و پرهیز از قطرات تنفسی و سطوح آلوده باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری کرونا شوند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به بازگشایی های جدید به صورت پلکانی در تهران، تحلیل نتایج این بازگشایی ها را در کوتاه مدت غیرممکن دانست و گفت: در شهری نظیر تهران که سازوکار پیچیده ای از نظر تواتر رفت و آمد و پیچیدگی های ارتباط درون شهری دارد باید هوشیاری خود را حفظ کند.

وی در ادامه تاکید نمود: سناریوی کرونا در تهران به عنوان افت قطعی و سرانجام یافته نیست و باید ملاحظات بهداشتی با دقت بیشتری توسط شهروندان مورد توجه قرار گیرد و خستگی و گذشت زمان نباید باعث تسامح در رعایت اصول بهداشتی و حفاظتی گردد.

زالی با اشاره به آنالیز های اجرا شده در تهران گفت: آنالیز ها نشان می دهد بیش از 50 درصد بیماران کرونایی بستری شده در بیمارستان ها در محیط پرتراکم و پرجمعیت حضور داشتند و مبتلا به بیماری شدند. بنابراین مراکز پرتردد و با تراکم بیشتر به عنوان عامل خطر تصاعدی بیماری عمل می نمایند و افرادی که در تهران دچار بیماری شدند یک یا چند بار سابقه حضور در یک محیط شلوغ و پر جمعیت را ذکر می نمایند.

وی درباره ضدعفونی کردن معابر عمومی و خیابان های پرتردد نیز اظهار کرد: براساس توافق اجرا شده با شهرداری تهران و شیوه نامه های جدید بهداشتی، مه پاشی فقط در نقاط خاصی انجام می گردد که بیشترین میزان تردد یا چگالی و تراکم جمعیتی را دارند.

  • آثار سفرهای عید فطر 10 تا 14 روز آینده نمایان می گردد

زالی ادامه داد: سفرهایی که در تعطیلات عید فطر اجرا شده است آثارش 10 تا 14 روز بعد در شهر تهران و دیگر شهرهای مقصد معین می گردد و به این زودی نمی توان تاثیر این سفرها روی آمار ابتلا به بیماری کرونا را تشخیص داد.

او اضافه نمود: در مورد ضدعفونی کردن معابر تهران توافقات خوبی با شهرداری تهران انجام گرفته و نقاط خاصی که از تردد و چگالی زیاد برخوردار هستند گندزدایی می شوند چراکه ضدعفونی همه معابر تاثیر زیادی ندارد و این کار بر اساس شیوه نامه های جدید بهداشتی انجام می گردد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 531

به "دو عامل اصلی انتقال کرونا ، بستری شدن 194 کرونایی جدید در تهران ، آثار سفرهای عید فطر تا 14 روز دیگر معین می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو عامل اصلی انتقال کرونا ، بستری شدن 194 کرونایی جدید در تهران ، آثار سفرهای عید فطر تا 14 روز دیگر معین می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید