ملاقات رئیس جمهوری اندونزی با آوارگان روهینجایی در بنگلادش

به گزارش مجله فناوری، رئیس جمهوری اندونزی با آوارگان مسلمان روهینجایی در اردوگاه های واقع در بنگلادش ملاقات کرد و متعهد شد که از آنها حمایت می نماید.

ملاقات رئیس جمهوری اندونزی با آوارگان روهینجایی در بنگلادش

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور برای بالی همراه شوید و شگفتی های جزیره آتشفشانی بالی اندونزی را از نزدیک شاهد باشد.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از خبرگزاری آناتولی، جوکو ویدودو، رئیس جمهوری اندونزی از اردوگاه آوارگان روهینجایی در منطقه کاکس بازار در جنوب غرب بنگلادش بازدید نموده و در جریان این بازدید گفت که کشورش به حمایت از مسلمانان روهینجایی که از میانمار گریخته اند، متعهد است.

وی همچنین با شیخ حسینه، نخست وزیر بنگلادش در داکا ملاقات کرد و به آنالیز روابط دوجانبه و همچنین مسائل مربوط به مسلمانان روهینجا پرداخت.

وی در جریان ملاقات با نخست وزیر بنگلادش گفت که اندونزی از راهکار بحران روهینجا حمایت می نماید. ویدودو ادامه داد: رویکرد اندونزی مبتنی بر حل بحران روهینجا است و ما در سازمان ملل و کمیسیون حقوق بشر این سازمان اقداماتی را برای حل این بحران انجام می دهیم.

رئیس جمهوری اندونزی همچنین بر حل صلح آمیز این مسأله بر مبنای روابط دوجانبه بین دولت بنگلادش و میانمار تأکید کرد.

توافقاتی نیز در زمینه های کشاورزی، ماهی گیری، تجارت، دیپلماسی و انرژی میان مقامات اندونزیایی و بنگلادشی به امضا رسید.

از 25 اوت سال گذشته میلادی و همزمان با عملیات نظامی ارتش میانمار علیه شبه نظامیان روهینجایی در غرب این کشور و سرکوب آنها، بیش از 650 هزار مسلمان روهینجایی از بیم جان خود به بنگلادش گریخته اند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 23 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 176

به "ملاقات رئیس جمهوری اندونزی با آوارگان روهینجایی در بنگلادش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ملاقات رئیس جمهوری اندونزی با آوارگان روهینجایی در بنگلادش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید