زخمی شدن محیط بان در درگیری با متخلفان

به گزارش مجله فناوری، مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان گفت: محیط بان یگان حفاظت این اداره کل در جریان گشت و کنترل با متخلفان که اقدام به نگهداری 2 راس بره میش کوهی وحشی غیرمجاز کرده بودند درگیر و زخمی شد.

زخمی شدن محیط بان در درگیری با متخلفان

به گزارش خبرنگاران، وحید پورمردان یکشنبه 24 فروردین در گفت وگو با ایرنا افزود: محیط بانان یگان حفاظت اداره کل و پاسگاه محیط بانی شهید صابر الله داد در جریان گشت و کنترل متوجه حضور 2 راس بره میش کوهی وحشی غیرمجاز در بین چادرنشینان منطقه شدند.

وی ادامه داد: در جریان حضور محیط بانان در منطقه و درخواست واگذاری 2 راس بره میش کوهی وحشی که بصورت غیرمجاز توسط مالدارها و چادرنشینان بومی زنده گیری و نگهداری می شد با امتناع بومیان از واگذاری بره ها، درگیری میان متخلفان و نیروهای یگان حفاظت صورت گرفت که این امر منجر به جراحت محیط بان علی ریگی شورکی از ناحیه سر شد.

این مسئول افزود: علیرغم اینکه متخلفان بره ها را رم داده و پس از زخمی کردن یکی از محیط بانان از ناحیه سر و تهدید و توهین، گریخته و از منطقه متواری شدند، محیط بانان پیروز به دستگیری یکی از متخلفان و ضبط یکی از بره ها شدند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان ضمن تقدیر از مسوولان قضایی و همکاری نیروی انتظامی پاسگاه سفیدابه سیستان و بلوچستان بیان نمود: تحقیقات اولیه از متخلف دستگیر شده اثربخش بوده و متخلفان به زودی شناسایی، دستگیر و به دست قانون سپرده خواهند شد.

پورمردان گفت: فصل بهار هنگام زادآوری وحوش در طبیعت است و زایش حیواناتی مانند قوچ و میش، کل و بز و سایر حیوانات در منطقه حفاظت شده و حتی سایر مناطق طبیعی اهمیت بالایی برای افزایش ظرفیت حیات وحش دارد.

وی تاکید کرد: یگان حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان و تمامی پاسگاه های محیط بانی فعال تر و هوشیارتر از همیشه مناطق تحت حفاظت را حراست و کنترل خواهند کرد و از سودجویی و اقدامات خلاف قانون شکارچیان غیرمجاز و افرادی که اقدام به تخریب زیستگاه ها یا زنده گیری کنند جلوگیری خواهد شد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 15 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 435

به "زخمی شدن محیط بان در درگیری با متخلفان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زخمی شدن محیط بان در درگیری با متخلفان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید