سد اعتبارات در مقابل فرسایش بادی سربیشه

به گزارش مجله فناوری، خبرنگاران/خراسان جنوبی رئیس اداره منابع طبیعی سربیشه گفت: با کمک اعتبارات صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح های بیابانزدایی در سربیشه آمار فرسایش بادی در مناطق بحرانی کاهش می یابد.

سد اعتبارات در مقابل فرسایش بادی سربیشه

محمد فتحی، امروز شنبه 28 دی، در جمع مجله فناوری با اشاره به شش منطقه کانون بحرانی در شهرستان سربیشه، اظهار کرد: درح و دشت سربیشه، حسین آباد غیناب و نازدشت، مختاران، تگ نمدی و نوار مرز، قسمتی از طبس مسینا که در سربیشه واقع می شود، این مناطق هستند.

وی با بیان اینکه مساحت کل مناطق تحت فرسایش بادی 163 هزار و 282 هکتار است، شرح داد: مساحت کل کانون های بحرانی در سربیشه 113 هزار و 273 هکتار است.

رئیس اداره منابع طبیعی سربیشه ادامه داد: با تخصیص اعتبارات صندوق توسعه ملی سه پروژه برای کاهش بیابانزایی در این شهرستان اجرایی شده است.

به گزارش مجله فناوری، وی گفت: پروژه هرزآب (احداث هلالی آبگیر همراه با بذر پاشی) در 200 هکتار از عرصه های دشت سربیشه با اعتبار 71 میلیارد و 646 هزار تومان در حال اجرا است و تا به امروز حدود 75 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فتحی با اشاره به دیگر طرح های بیابانزدایی در این شهرستان ادامه داد: آماده سازی نهال کاری و آبیاری برای تثبیت شن های روان و کاهش آمار فرسایش بادی در یکی دیگر از مناطق بحرانی به مساحت 270 هکتار و اعتبار 700 میلیون در حال اجراست.

وی موضوع قرارداد دیگر از اعتبارات صندوق توسعه را شامل اجرای بادشکن زنده حاشیه مزارع سربیشه بیان نمود و یادآورشد: مساحت این پروژه 25 هکتار و مبلغ آن 50 میلیون و 750 هزار تومان است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 245

به "سد اعتبارات در مقابل فرسایش بادی سربیشه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سد اعتبارات در مقابل فرسایش بادی سربیشه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید