شبی برای بی قراری های جوزپه وردی

به گزارش مجله فناوری، گروه و کر بل کانتو با اجرای اپراهای جوزپه وردی - آهنگساز قرن 19 ایتالیا - به روی صحنه رفت.

شبی برای بی قراری های جوزپه وردی

به گزارش مجله فناوری، این اجرا شامگاه 24 آذرماه در تالار وحدت برگزار گردید و نیما پناهی ها رهبری آن را بر عهده داشت.

رزیتا موسوی خواننده سوپرانو و علیرضا عبدالکریمی خواننده تنور این اجرا بودند که پس از اجرای چند قطعه به نوازندگان و گروه کر پیوستند.

در مجموع 13 قطعه برای این کنسرت در نظر گرفته شده بود، اما تشویق های مداوم مخاطبان این گروه را در دو نوبت به اجرای چند قطعه دیگر واداشت.

پناهی ها پیش تر درباره این اجرا گفته بود: اپرای ارنانی از جمله قطعات اجرایی ماست. همچنین قصد داریم اپرای مکبث را که به لحاظ ساختاری متفاوت است و در آن آلتو وجود ندارد، اجرا کنیم.

او با اشاره به انتخاب آثار وردی برای این اجرا اظهار نموده بود: موسیقی وردی، موسیقی بی قراری است و مخاطب را درگیر می نماید. من نیز از بچگی بی قرار بودم و این موضوع را در آثار وردی دوست داشتم. ما پیش از این آثار بتهوون، برامز، روسینی و ... را اجرا نموده ایم، اما می خواستیم در این کنسرت به طور یک دست از آثار وردی استفاده کنیم.

رهبر گروه و کر بل کانتو درباره نحوه رهبری خود نیز گفته بود: ارکستر با مردم حرف می زند و من مانند یک سیم رابط هستم و اعتقاد دارم یک رهبر ارکستر نباید با حرکات عجیب و غریب، خودش را روی صحنه نشان دهد. من نمی دانم دستم هنگام اجرا چگونه حرکت می نماید، اما احساسی را که می گیرم به مردم منتقل می کنم. مخاطبان نیز سختی کار را متوجه می شوند و درک می نمایند ما تا چه اندازه برای این اجرا زحمت کشیده ایم. متن اپرای ایتالیایی با متن اپرای لاتین فرق دارد و زبان آن دشوارتر است و این، کار را سخت تر می نماید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 297

به "شبی برای بی قراری های جوزپه وردی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبی برای بی قراری های جوزپه وردی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید