صادرات فرش زنجان افزایش یافت

به گزارش مجله فناوری، محسن جعفری در مصاحبه با خبرنگاران به افزایش 12 درصدی صادرات فرش استان زنجان طی 10 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته اشاره نمود و گفت: صادرات فرش استان طی این بازه زمانی 10 میلیارد و 235 هزار دلار بوده است.

صادرات فرش زنجان افزایش یافت

وی اظهار کرد: ارزش ریالی این میزان صادرات فرش در استان زنجان 327 میلیارد ریال بوده است.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان تأکید کرد: فرش استان زنجان به کشورهای خلیج فارس، آلمان، کانادا، روسیه، لبنان، ایتالیا و آمریکا صادرمی گردد و به واسطه بر جام تحریم ها از بین رفته و فرش ایران که به مدت 10 سال در تحریم بود ولی امروز حال صادرات فرش زنجان خوب است.

جعفری ابراز کرد: خوشبختانه باروی کار آمدن دولت تدبیر و امید کیفیت فرش دستباف استان زنجان بسیار خوب شده و به تبع صادرات فرش هم افزایش داشته است و طبیعی بودن مواد اولیه فرش زنجان شامل پشم و ابریشم و رنگ باعث افزایش کیفیت این فرش ها می گردد.

رئیس اداره فرش سازمان صنعت، معدن و تجارت زنجان اضافه کرد: طی سال 96 برنامه های خوبی برای توسعه صادرات فرش استان زنجان در دستور کار نهاده شد و این امر باعث شده صادرات فرش زنجان توسعه خوبی داشته باشد.

جعفری یادآور شد: خوشبختانه طی دولت تدبیر و امید صادرات فرش زنجان رو به رشد است و حمایت لازم را ازفرش بافان دارد.

رئیس اداره فرش استان زنجان گفت: کیفیت فرش دستباف استان زنجان بسیار ارزشمند است و طبیعی بودن مواد پشم و ابریشم و رنگ مورد استفاده در تولیدات فرش زنجان باعث افزایش کیفیت این فرش ها می گردد.

جعفری اضافه کرد: با تدابیر صورت گرفته فرش استان زنجان از گمرک استان صادر می گردد و مجوزی برای صادرات احتیاج نیست و این مهم باعث می گردد که صادرات فرش زنجان به اسم خود استان صادر گردد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 آذر 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 22

به "صادرات فرش زنجان افزایش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صادرات فرش زنجان افزایش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید