قانونگذاران آمریکایی خواهان توقف لفاظی های ترامپ شدند

به گزارش مجله فناوری، بعضی از قانونگذاران دو حزب آمریکا، در خصوص اظهارات اخیر رئیس جمهور این کشور درباره اعتراضات مینیاپولیس، اظهار نگرانی نموده و خواهان توقف لفاظی های وی شدند.

قانونگذاران آمریکایی خواهان توقف لفاظی های ترامپ شدند

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، روز گذشته (یکشنبه)، دموکرات ها و بعضی از جمهوری خواستار در خصوص لفاظی های اخیر ترامپ در خصوص اعتراضات در مینیاپولیس اظهار نگرانی کردند.

به نوشته وبگاه هافینگتون پست، بعضی از افراد هر دو حزب در خصوص اظهارات اخیر ترامپ در شبکه اجتماعی توئیتر عنوان نموده اند که این اظهارات در حال دامن زدن به خشونت ها و تشدید این موقعیت پرتنش است.

هافینگتون پست نوشت، همزمان که ناآرامی های داخلی در پی مرگ جورج فلوید و دیگر قربانیان سیاه پوست در آمریکا تکانی به شهر های مختلف در آمریکا داده است، قانون گذاران و رهبران آمریکایی روز گذشته (یکشنبه)، از ترامپ خواهش کردند تا اظهارات فتنه انگیز خود را متوقف کند.

نانسی پلوسی، رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا در گفت وگو با شبکه خبری ای بی سی گفت که او بیانیه های ترامپ را اکثراً نادیده می گیرد. به گفته پلوسی، اظهارات ترامپ به عنوان تله ای عمل می نماید که توجه افراد را از مسائل پایه ای که موجب به وجود آمدن اعتراضات شد، پرت می نماید.

اوایل روز آدینه، همزمان که اعتراضات در شهر مینیاپولیس بار دیگر بالا گرفت، ترامپ در صفحه توئیتر خود معترضان را اراذل و اوباش خواند.

روز گذشته (یکشنبه) نیز ترامپ معترضانی که در مقابل کاخ سفید تجمع نموده بودند تهدید کرد و گفت اگر آنها نرده های کاخ را بشکند با سگ های وحشی و سلاح های شوم رو به رو خواهند شد.

ترامپ همچنین بار ها به رهبران دموکرات که کوشش می کردند این خشونت ها را در شهر هایشان کنترل نمایند انتقاد کرد.

ایلهان عمر نماینده دموکرات ایالت مینه سوتا نیز در پاسخ به اظهارات ترامپ در خصوص ناآرامی ها در شهر های مختلف آمریکا گفت که رئیس جمهور نتوانسته درد و رنج شهروندان خود را درک کند.

وی همچنین در مصاحبه با شبکه خبری ای بی سی نیوز گفت که جامعه سیاه پوستان در سرتاسر آمریکا با بی توجهی های متعددی در زمینه های متعدد اجتماعی و مالی به خصوص در سیستم قضایی این کشور روبرو هستند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 14 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 550

به "قانونگذاران آمریکایی خواهان توقف لفاظی های ترامپ شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قانونگذاران آمریکایی خواهان توقف لفاظی های ترامپ شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید