ماجرای حساب های جعلی یک کاربر در اینستاگرام ، راه کاری برای افزایش امنیت

به گزارش مجله فناوری، یک روزنامه نگار درباره ماجرای حساب های کاربری که در اینستاگرام هویت او را جعل کردند نوشته و هشدارهایی برای حفظ امنیت حساب کاربری داده است.

ماجرای حساب های جعلی یک کاربر در اینستاگرام ، راه کاری برای افزایش امنیت

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سان، یکی از کاربران اینستاگرام، اعلام نموده است که غریبه ای با استفاده از چهره او حساب های جعلی ایجاد نموده است. این کاربر درباره اتفاقی که برای او افتاد شرح می دهد:

یک غریبه چندین حساب کاربری جعلی اینستاگرام با استفاده از چهره من ایجاد کرد و خلاص شدن از شر آن ها سخت بود. اولین باری که متوجه شدم وقتی بود که هنگام تماشا فهرست مشاهده نمایندگان استوری ام، تصویر یک حساب کاربری با عکس خودم را دیدم. عکس پروفایل عکس من بود، بیو دقیقا یکسان بود، اما نام کاربری می گفت من فردی به نام آوریل همیلتون هستم.

به نظر می رسید که آوریل روزنامه نگاری بسیار پیروز تر از من باشد و بیش از هشت برابر بیشتر از اکانت واقعی من فالوور داشته باشد. این حساب جعلی به ظاهر محبوب خصوصی بود، اما 91 پست داشت؛ و احتمالا از چهره من. وسوسه شدم که آن را دنبال و بیشتر در خصوص آن تحقیق کنم، اما در عوض، طبق توصیه اینستاگرام، حساب را مسدود کردم و گزارش دادم. دوستان و اعضای خانواده هم همین کار را کردند و فکر کردم مشکل حل می گردد.

چند روز بعد یک پیغام اتوماتیک از اینستاگرام به من گفت که اکانت جعلیمشکلی ندارد. در این پیغام شرح داده شده که حساب کاربری حذف نشده است زیرا قوانین را نقض نمی نماید. بعد با اینستاگرام تماس گرفتم و خود را به عنوان یک روزنامه نگار معرفی کردم که یک حساب هویت او را جعل نموده و بعد به سرعت حذف شد.

اینستاگرام هر روز میلیون ها حساب کاربری را حذف می نماید و در دستورالعمل ها نوشته که جعل هویت در این پلتفرم مجاز نیست.

من همواره نگاه نمی کنم که چه کسانی استوری من را مشاهده می نمایند، اما حدود یک هفته بعد تصمیم گرفتم نگاهی بیندازم. باز هم یک حساب کاربری دیگر با یک نام کاربری دیگر دیدم که هویت من را جعل نموده بود. ساده لوحانه، پروفایل اینستاگرامم را عمومی نگه داشتم. من از آن برای کار استفاده می کنم و فکر می کردم مسدود کردن حساب اول کافی است. با این حال، شخص بدل من حاضر به تسلیم شدن نبود.

این حساب کلاهبرداری نو عمومی بود و عکس های زیادی از من از نمایه واقعی من به سرقت برده بود. همه پست ها لایک و کامنت داشتند اما به نظر می رسید از روبات ها باشد. دو پست آخر، سلفی مرد میانسالی بود که هرگز ندیده بودم.

دیدم اکانت استوری های اینستاگرام خود را پست نموده است و روی آن ها کلیک کردم تو متوجه شدم که آن ها کپی دقیقی از چیزی هستند که من به تازگی در حساب شخصی خود پست نموده بودم. جعل نماینده دقیقا رستورانی را که 25 دقیقه قبل رفته بودم می شناخت و حتی مکان را در استوری حساب جعلی خود قرار داده بود.

باز هم آن ها را بلاک و ریپورت کردم، دوستان هم همین کار را کردند و در نهایت اکانتم را خصوصی کردم. چند روز خبری نبود تا اینکه همان پیغام اتوماتیک را دریافت کردم که می گفت اکانت جعلی حذف نمی گردد.

آن ها چه می خواستند؟ پس از خصوصی کردن حسابم، زنانی که نمی شناختم آغاز به ارسال درخواست دوستی کردند. آن ها هزاران دنبال نماینده داشتند و فیدهای اینستاگرام را با دقت مدیریت می کردند. با این حال، به نظر می رسید که بیشتر فالوورها و نظرات پای پست های آن ها از حساب های جعلی سرچشمه می گیرد.

آن ها شبیه حساب های جعلی ای بودند که با عکس های من ساخته شده بود. من تمام درخواست ها را رد کردم، به این امید که فرد جعل نماینده بدون دسترسی به محتوای من به زودی از کار دست بکشد. تا زمانی که یک عکاس به من پیغام داد و نوشت یک حساب جعلی به نام من قصد خرید عکس های آن ها به عنوان یک روزنامه نگار را داشته است. عکاس مشکوک شده بود و با تحقیق، اکانت اصلی من را پیدا نموده بود. حساب را پیدا کردم، آن را مسدود کردم و دوباره به اینستاگرام گزارش دادم.

این حساب ناپدید شد، اما من هیچ راهی ندارم که بدانم آیا حساب های دیگری وجود دارد که از تصاویر من استفاده می نمایند و سعی در کلاهبرداری از دیگران دارند یا خیر.

کلاهبرداری جعل هویت می تواند به اخاذی ختم گردد. برترین کاری که می توانید برای ایمن نگه داشتن خود در برابر غریبه ها در اینستاگرام انجام دهید این است که حساب کاربری خود را به صورت خصوصی تنظیم کنید. اگر به دلایل کاری نمی توانید یا نمی خواهید، اقدامات ایمنی دیگری نیز وجود دارد که می توانید انجام دهید.

بیشتر بخوانید:

  • عکس | نسل نو ماوس ها از راه رسید | بی سیم انگشتی!

حساب های کلاهبرداری را مسدود نموده و به اینستاگرام گزارش دهید. اگر می توانید، از دوستان بخواهید اکانت های جعلی را نیز گزارش دهند. مطمئن شوید که به همه دوستان و اعضای خانواده در خصوص حساب جعلی هشدار داده اید تا حساب جعلی نتواند خودش را به جای شما جا بزند.

در خصوص انواع چیزهایی که به صورت آنلاین پست می کنید مراقب باشید، از جمله مکان، محل زندگی و حتی تاریخ تولد. هرچه یک کلاهبردار کمتر بتواند از شما بداند بهتر است و به این ترتیب جعل هویت شما سخت تر خواهد بود.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1402 بروزرسانی: 24 مرداد 1402 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1787

به "ماجرای حساب های جعلی یک کاربر در اینستاگرام ، راه کاری برای افزایش امنیت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجرای حساب های جعلی یک کاربر در اینستاگرام ، راه کاری برای افزایش امنیت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید