مذاکرات تلفنی لاوروف با همتای آلمانی درباره اوضاع انسانی در سوریه

به گزارش مجله فناوری، وزیر امور خارجه روسیه در جریان گفت وگوی تلفنی با همتای آلمانی خود، بر لزوم ارائه یاری های انسان محبت آمیز به تمامی مردم سوریه، با هماهنگی دمشق و بدون سیاسی کردن این موضوع و بدون معین هیچ پیش شرطی، تأکید کرد.

مذاکرات تلفنی لاوروف با همتای آلمانی درباره اوضاع انسانی در سوریه

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری نووستی، وزارت امور خارجه روسیه شب گذشته خاطرنشان کرد که سرگئی لاوروف و هایکو ماس وزرای خارجه روسیه و آلمان روز سه شنبه در جریان مکالمات تلفنی درباره ارائه یاری های انسان محبت آمیز به مردم سوریه گفت وگو کردند.

بر اساس اطلاعات این وزارتخانه، موضوعات مربوط به دستور کار اصلی در منطقه خاورمیانه با تأکید بر اوضاع سوریه و پیرامون آن، مورد بحث و آنالیز دو طرف نهاده شد. در این رابطه، لاوروف بر وظایف اصلی در رابطه با ارائه یاری های انسان محبت آمیز به تمامی مردم سوریه ، بدون سیاسی شدن این مسئله و بدون معین هیچ پیش شرط تاکید نمود.

این موضوع در شرایطی طرح شد که مباحثاتی نیز در سطح شورای امنیت سازمان ملل در باره دورنمای مکانیسم مرزی برای تحویل یاری های انسان محبت آمیز به سوریه صورت گرفت.

وزیر خارجه روسیه توجه همتای آلمانی خود را به این واقعیت جلب کرد که کلیه عملیات انسان محبت آمیز باید با مقامات دمشق هماهنگ گردد. لاوروف بار دیگر بر تأثیر منفی ادامه تحریم های اتحادیه اروپا و ایالات متحده علیه سوریه، علیرغم فراخوان آنتونی گوترش، دبیرکل سازمان ملل، تأکید نموده و یادآور شد که این شهفرایندان سوری هستند که بیشترین آسیب را از این اقدامات می بینند.

وزارت خارجه روسیه اضافه کرد: مذاکره کنندگان در این خصوص هم عقیده بودند که فرایند حل و فصل سیاسی اوضاع در سوریه، که توسط خود سوری ها و با حمایت سازمان ملل و بر اساس احترام به حاکمیت، استقلال، اتحاد و تمامیت ارضی سوریه و مطابق با قطعنامه شماره 2254 شورای امنیت انجام می گردد، جایگزین دیگری ندارد.

طرفین همچنین دورنمای روابط فدراسیون روسیه با اتحادیه اروپا، با توجه به دوره ریاست آلمان بر این سازمان و برنامه دیدارهای آینده را مورد آنالیز قرار دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 26 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 575

به "مذاکرات تلفنی لاوروف با همتای آلمانی درباره اوضاع انسانی در سوریه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکرات تلفنی لاوروف با همتای آلمانی درباره اوضاع انسانی در سوریه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید