نیروی دریایی آمریکا: مرزهای روسیه در دریای ژاپن را به رسمیت نمی شناسیم

به گزارش مجله فناوری، ناوگان هفتم آمریکا اعلام نمود، واشنگتن مرزهای دریایی روسیه در خلیج پتر کبیر در دریای ژاپن را به رسمیت نمی شناسد. این بعد از نقض حریم مرزی روسیه توسط ناو آمریکایی طی امروز بود.

نیروی دریایی آمریکا: مرزهای روسیه در دریای ژاپن را به رسمیت نمی شناسیم

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، این اظهارنظر ناوگان هفتم آمریکا در واکنش به بیانیه وزارت دفاع روسیه است که گفته بود، ناوشکن آدمیرال وینوگرادف که یک کشتی بزرگ ضد زیردریایی است و اکنون در یگان اقیانوس آرام روسیه فعالیت می نماید، ناوشکن جان مک کین نیروی دریایی آمریکا را که در حال نقض مرز روسیه در خلیج پتر کبیر بود، متوقف کرد.

فرماندهی ناوگان هفتم آمریکا در بیانیه ای گفت، این ناوشکن در حال اجرا عملیات تضمین آزادی دریانوردی در خلیج پتر کبیر بود.

این فرماندهی اضافه نمود: با انجام این عملیات به منظور تضمین آزادی دریانوردی، آمریکا ثابت نموده است که این آب ها جزو آب های منطقه ای روسیه نیست و با اظهارنظر روسیه مبنی بر این که این خلیج، طبق قانون بین الملل خلیجی تاریخی است، موافق نیست.

در این بیانیه ادعا شده که سیستمی که خلیج پتر کبیر براساس آن جزو آب های منطقه ای روسیه قلمداد می گردد از سوی مقامات اتحاد جماهیر شوروی در سال 1984 اعلام شده است.

این منطقه مسؤولیت ناوگان هفتم آمریکا شامل غرب اقیانوس آرام و شرق اقیانوس هند است.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 841

به "نیروی دریایی آمریکا: مرزهای روسیه در دریای ژاپن را به رسمیت نمی شناسیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروی دریایی آمریکا: مرزهای روسیه در دریای ژاپن را به رسمیت نمی شناسیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید