واشنگتن سطح هشدار پایگاه های خود در عراق را افزایش داد

به گزارش مجله فناوری، شبکه خبری فاکس نیوز گزارش داد: از بیم پاسخ به حملات هوایی به شرق سوریه، آمریکا سطح تهدید و هشدار برای نظامیان این کشور در خاک عراق را افزایش و پیمانکاران آمریکایی را در بالاترین سطح هشدار قرار داد.

واشنگتن سطح هشدار پایگاه های خود در عراق را افزایش داد

فاکس نیوز درادامه اضافه نمود: آمریکا از بیم پاسخ به حمله هوایی خود به سوریه، سطح تهدید را برای نیروهایش افزایش داده و پیمانکاران آمریکایی مستقر در پایگاه هوایی بلد (Balad) را در بالاترین سطح از هشدار قرار داد.

یک منبع آگاه به شبکه فاکس نیوز گفت: حفاظت از نیروهای ائئلاف اولویت نخست بوده بنابراین افزایش سطوح حفاظتی یک اقدام محتاطانه و عاقلانه است.

این گزارش می افزاید: بنابر فرمان صادره از ساعت 6:30 غروب تا 05:00 صبح به وقت محلی تنها تحرکات لازم در این پایگاه مجاز بوده و هرگونه تردد خارج از پایگاه با رعایت شدید موارد حفاظتی الزامی است.

فاکس نیوز در ادامه گزارش داد: جوبایدن رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه حملات هوایی محدود در شرق سوریه را تایید کرد که به گفته مقامات آمریکایی این بمباران هوایی در نزدیکی با مرز عراق اتفاق افتاده است.

این گزاش می افزاید: لوید آستین وزیردفاع امریکا نیز دراین باره مدعی شد: ما به اهدافی که مورد حمله قرار دادیم اطمینان داشتیم و آگاه هستیم که اهداف مورد حمله قرار گرفته از سوی گروه های نظامی برای انجام حملات مورد استفاده قرار گرفته است .

نخستین حمله هوایی ارتش آمریکا در دوره ریاست جمهوری جو بایدن به دستور وی به مناطقی در مرز عراق و سوریه انجام شد.

جان کربی سخنگوی پنتاگون شامگاه 7 اسفندماه در بیانیه ای مطبوعاتی گفت: به دستور رئیس جمهور بایدن ، نیروهای ارتش آمریکا اوایل عصر امروز حملات هوایی علیه زیرساخت های مورد استفاده گروه های شبه نظامی عراقی در شرق سوریه انجام دادند.

وی مدعی شد: این حملات در پاسخ به حملات اخیر علیه پرسنل آمریکا و ائتلاف در عراق و تهدیدهای مداوم این افراد اجرا شده است.

سخنگوی پنتاگون ادامه داد که این حملات چندین تاسیسات واقع در یک نقطه کنترل مرزی را که توسط تعدادی از گروه های شبه نظامی استفاده می شد، از بین برد.

کربی اذعان کرد: این پاسخ نظامی متناسب با اقدامات دیپلماتیک از جمله مشورت با شرکای ائتلاف انجام شد و این عملیات پیامی صریح می فرستد که رئیس جمهور بایدن برای محافظت از پرسنل آمریکایی و ائتلاف اقدام خواهد نمود.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا نیز گفت که دستور حمله به مرز سوریه و عراق از جانب جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا به پیشنهاد وی اجرا شده است.

سخنگوی پنتاگون مدعی شد هدف این حمله نظامی تنش زدایی در شرایط کلی در شرق سوریه و عراق است.، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 1 فروردین 1400 بروزرسانی: 1 فروردین 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1012

به "واشنگتن سطح هشدار پایگاه های خود در عراق را افزایش داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن سطح هشدار پایگاه های خود در عراق را افزایش داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید