وزیر خارجه آلمان دو طرف انتخابات آمریکا را به خونسردی دعوت کرد

به گزارش مجله فناوری، وزیر خارجه آلمان امروز (جمعه) به دو طرف انتخابات آمریکا تاکید کرد که تا زمان اعلام نتایج خویشتنداری کنند و افزود، افزودن بر تنش ها غیرمسئولانه است.

وزیر خارجه آلمان دو طرف انتخابات آمریکا را به خونسردی دعوت کرد

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان گفت: آمریکا بیش از یک نمایش تک نفره است. هرکسی در این شرایط در این آتش بنزین بریزد کار غیرمسئولانه ای انجام داده است. در حال حاضر باید خونسردی خود را تا زمان تعیین شدن نتایج این انتخابات حفظ کنیم.

وی گفت: نتایج که البته هنوز تعیین نشده باید مورد قبول واقع شود و همع باید در ابتدای امر خویشتنداری خود را حفظ کنند. این مساله به ما هم مربوط می شود. بازندگان شایسته برای دموکراسی مهم تر از برندگان درخشان هستند. در یک رقابت تنگاتنگ ممکن است فرد خود را در سمت بازندگان ببیند و این نشان می دهد از بین بردن شکاف های سیاسی چقدر اهمیت دارد.

وزیر خارجه آلمان افزود: رییس جمهور آینده هر چه بتواند لحن خود را آرام تر کند به همان نسبت به نفع کل آمریکا خواهد بود، زیرا این کشور فراتر از نمایش یک نفره است.

ماس ادامه داد: با چنین اکثریت های محدودی، یافتن خود در سمت بازنده بسیار آسان است. این مساله مهم است که چطور به رفع اختلافات سیاسی بپردازیم. البته باید به این مساله هم اشاره کرد که همزمان با اعلام آرا، آمریکا به طور قطع نمی تواند بلافاصله با انرژی کامل به عرصه بین المللی برشود. جهان به آمریکا به عنوان نیرویی برای نظم و نه فاکتوری برای آشوب نیاز دارد.، ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 804

به "وزیر خارجه آلمان دو طرف انتخابات آمریکا را به خونسردی دعوت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آلمان دو طرف انتخابات آمریکا را به خونسردی دعوت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید