سرانجام تحویل سامانه های موشکی اس-400 روسیه به چین

به گزارش مجله فناوری، روسیه تحویل دومین مجموعه هنگ سامانه موشک های زمین به هوای اس-400، به همراه کلیه تجهیزات و لوازم مربوطه و تعداد 120 موشک راهنمایی شونده این سامانه به کشور چین به وسیله دریا را به خاتمه رساند.

سرانجام تحویل سامانه های موشکی اس-400 روسیه به چین

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید و از قدیمیترین تاریخچه آسیا دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، منابع نظامی-دیپلماتیک به خبرگزاری تاس اعلام کردند که روسیه تحویل دومین مجموعه هنگ سامانه های موشکی ضد هوایی اس-400 ( Triumph ) به کشور چین را به وسیله دریا به سرانجام رساند، توافقنامه مربوط به تحویل این مجموعه در ماه دسامبر سال گذشته (آذر ماه) در چین امضاء شده بود.

یک مقام مطلع امروز (دوشنبه) به این خبرگزاری گفت: تحویل دومین مجموعه هنگ S-400 شامل: پست فرماندهی، دو سکوی پرتاب، ایستگاه رادار، لوازم و تجهیزات کمکی و قطعات یدکی به چین به سرانجام رسیده است. ضمن اینکه این مشتری خارجی بیش از 120 مورد از دو نوع موشک راهنمایی شده ضد هوایی برای استفاده در این سامانه را دریافت نموده است.

این منبع خبری یادآور شد توافقنامه مربوط به تحویل مجموعه دومین هنگ سامانه اس-400 در دسامبر سال گذشته در پکن امضا شده است. به گفته وی، از لحظه امضای این سند ، اجرای قرارداد مربوطه برای تضیمن ارسال تجهیزات لازم در مدت 18 ماه شروع شده بود.

این منبع خبری با اشاره به اینکه تمامی تجهیزات مورد احتیاج مجموعه دوم توسط چند کشتی به چین تحویل داده شد، اضافه کرد: نخستین محموله از این مجموعه به وسیله راستا دریایی در ماه جولای سال 2019 به چین ارسال شد.

این خبرگزاری هنوز تایید مقامات رسمی را در این باره دریافت ننموده است.

کشور چین نخستین مشتری خارجی سیستم های موشکی اس-400 روسیه محسوب می گردد و قرارداد دوجانبه در این زمینه برای تحویل دو مجموعه هنگ این سامانه موشک های ضدهوایی مدرن امضاء شد. نخستین مجموعه هنگ سامانه موشکی اس-400 در بهار سال 2018 به چین تحویل داده شد و سپس با موفقیت نیز مورد آزمایش نهاده شد: در ماه دسامبر همان سال، ارتش چین یک شلیک آزمایشی از سیستم های اس-400 را انجام داد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 15 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 153

به "سرانجام تحویل سامانه های موشکی اس-400 روسیه به چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام تحویل سامانه های موشکی اس-400 روسیه به چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید