پیشروی های چشمگیر رزمندگان یمنی در جبهه های شرق صنعا

به گزارش مجله فناوری، رزمندگان یمنی در جبهه های شرق صنعا در حال پیشروی هستند و نیرو های وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن، در وحشت به سر می برند.

پیشروی های چشمگیر رزمندگان یمنی در جبهه های شرق صنعا

به گزارش گروه سیاسی مجله فناوری به نقل از رای الیوم، ارتش و کمیته های مردمی یمن در شرق صنعا در حال پیشروی ضد نیرو های عبد ربه منصور هادی عامل دست نشانده سعودی ها در یمن هستند.

بر اساس این گزارش؛ منابع یمنی اظهار داشتند که ارتش و کمیته های مردمی یمن طی درگیری هایی که از 9 روز قبل شروع شده است پیروز به تسلط بر مواضع وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن شده اند.

این منابع بیان کردند که رزمندگان یمنی در جبهه های نِهم، الجوف و مارب دست به عملیات گسترده علیه نیرو های وابسته به ریاض زده اند.

منابع یمنی اظهار داشتند که ارتش و کمیته های مردمی یمن بر مناطقی مسلط شده اند که از سه سال قبل تحت کنترل نیرو های وابسته به عبد ربه منصور هادی بوده است.

نیرو های ارتش و کمیته های مردمی یمنن خطوط امداد رسانی میان الجوف و مارب را قطع و بر بلندی های راهبردی مسلط شده اند.

این پیشروی ها در حالی رخ می دهد که ائتلاف تحت سرکردگی آل سعود بیش از سی حمله هوایی طی سه روز گذشته برای کاستن از فشار ارتش و کمیته های مردمی علیه نیرو های دولت دست نشانده ریاض کرده است.

فرماندهان ارشد وابسته به دولت دست نشانده سعودی در یمن ضمن اذعان به پیشروی ها رزمندگان یمنی مدعی شدند که عقب نشینی ها تاکتیکی اجرا شده است!

همزمان وحشت شدیدی میان نیرو های عبد ربه منصور هادی در جبهه مارب پس از تسلط رزمندگان یمنی بر جاده مواصلاتی و قطع خطوط امداد رسانی نیرو های عبد ربه منصور هادی در غرب مارب، حکمفرماست.

گروه بین المللی بحران هم در گزارشی اظهار داشت: حوثی ها پیشروی های قابل ملاحظه ای به دست آورده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 23 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 270

به "پیشروی های چشمگیر رزمندگان یمنی در جبهه های شرق صنعا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشروی های چشمگیر رزمندگان یمنی در جبهه های شرق صنعا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید