کشف فرار مالیاتی 185 میلیاردی در بوشهر

به گزارش مجله فناوری، خبرنگاران/بوشهر فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی پیروز شدند با کشف یک فقره فرار اقتصادیاتی 185 میلیاردی، یک متهم را در این رابطه دستگیر کنند.

کشف فرار مالیاتی 185 میلیاردی در بوشهر

سردار خلیل واعظی با بیان اینکه یکی از اولویت های پلیس استان در سال جاری، مقابله جدی و هدفمند با جرائم اقتصادی است، اظهار کرد: ماموران و کارشناسان پلیس امنیت اقتصادی با انجام تحقیقات لازم فردی را که در زمینه صادرات و واردات کالا فعالیت داشت و با ترفندهای مختلف اقتصادیات خود را پرداخت نمی کرد، شناسایی و دستگیر کردند.

وی گفت: با هماهنگی مراجع قضائی و اداره امور اقتصادیاتی، پس از بررسی های لازم و کارشناسی این پرونده، معین شد این فرد با اخذ کارت بازرگانی به نام خود و فعالیت در امر واردات و صادرات از کشور مشغول بوده و متاسفانه با توجه به خلاهای قانونی در سنوات گذشته توانسته از پرداخت اقتصادیات به ارزش 185 میلیارد ریال خودداری کند.

سردار واعظی با اشاره به اینکه این فرد در بازپرسی های فنی و در مواجهه با مدارک و مستندات پلیس به فرار اقتصادیاتی 185 میلیاردی اعتراف کرده است، اضافه کرد: متهم پس از تشکیل پرونده و تکمیل تحقیقات برای رسیدگی به تخلفش تحویل مراجع قضائی شد.

به گزارش روابط عمومی پلیس بوشهر،واین مقام انتظامی شرح داد: انتظار داریم دیگر سازمان ها و افراد به این توانمندی و تخصص پلیس، با دید مثبت بنگرند و ما را در این جهت یاری کنند تا پلیس بتواند این نقش مهم و اساسی را که بخشی از آن مبارزه با جرائم اقتصادی است؛ به خوبی ایفا کند.

فرمانده انتظامی استان بوشهر با اشاره به اینکه پرداخت اقتصادیات از سوی مودیان اقتصادیاتی و افرادی که مشمول پرداخت اقتصادیات هستند، نقش مهمی در توسعه و پیشرفت اقتصادی کشور دارد، شرح داد: با پرداخت به موقع اقتصادیات توسعه و رشد اقتصادی در سایه افزایش تولیدات ناخالص داخلی و کاهش نرخ بیکاری میسر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اسفند 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 221

به "کشف فرار مالیاتی 185 میلیاردی در بوشهر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف فرار مالیاتی 185 میلیاردی در بوشهر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید