2 سیارک از کنار زمین عبور می کنند

به گزارش مجله فناوری، دو سیارک طی روزهای آینده از نزدیکی زمین عبور خواهند کرد.

2 سیارک از کنار زمین عبور می کنند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، بنابر گزارش ها دو سیارک بزرگ در هفته آینده از کنار زمین عبور خواهند کرد اما نکته خوب این موضوع این است که آنها برای زمین خطری محسوب نمی شوند.

تازهترین مطالب

تصاویری از پیتزاخوری در فضا!

پرتاب فضاپیمای باری چین به فضا

22 آوریل برابر با روز زمین

آغاز سال تازه با عبور سیارکی از کنار زمین

علیرغم آنچه ممکن است در گزارش های رسانه ها خوانده باشید اما باید بدانید سیارک های 2009 JF1 یا 467460 (2006 JF42) که به ترتیب در روز جمعه (6 مه) و دوشنبه (9 مه) از نزدیکی سیاره ما عبور خواهند کرد، خطری برای سیاره ما نخواهند داشت.

همچنین دانشمندان نگران سیارک 418135 (2008 AG33) که پیش از این ادعا شده بود در 28 آوریل از کنار سیاره ما عبور کرد، نیز نبودند علیرغم اینکه برخی رسانه ها اکنون ادعا کرده اند احتمالا در روز پنجشنبه (5 مه) از کنار زمین عبور خواهد کرد.

ناسا تمام سیارک ها را از طریق شبکه ای از تلسکوپ های مشترک و دفتر هماهنگی دفاع سیاره ای خود رصد می کند.

جالب است بدانید فهرستی از سیارک ها وجود دارد که در گروه توجه بیشتر قرار دارند که ناسا به دقت به بررسی و نظارت بر آنها می پردازد زیرا احتمال برخورد بسیار ناچیزی ممکن است داشته باشند. مقامات این سازمان آن دسته از سیارک ها را با دریافت اطلاعات تازه به روز می کنند؛ برای مثال محققان در سال 2021 سیارک آپوفیس را از این فهرست حذف کردند چراکه پس از مشاهدات تازه دریافتند که هیچ تهدیدی از جانب این سیارک در 100 سال آینده وجود ندارد.

فضاپیمای تاریخ ساز ناسا به تازگی ماموریت تازهی دریافت کرده است. فضاپیمای اُسیریس-رکس(OSIRIS-Rex) که در حال حاضر با نمونه های سنگی از سیارک بنو در راه بازگشت به زمین است، اکنون ماموریت خود را برای بازدید از یک سیارک دیگر به نام آپوفیس تمدید خواهد کرد.

سیارک آپوفیس با نام علمی 99942 آپوفیس نیز 99 هزار و 942اُمین سیارک کشف شده از طریق بشر است که در تاریخ 19 ژوئن 2004 کشف شد. این سیارک که قبلاً با نام موقت 2004 ام ان 4 نامیده می شد، یک سیارک نزدیک به زمین است.

سیارک 2009 JF1 تنها حدود 30 فوت (10 متر) قطر دارد و در ماه فوریه و پس از انکه از مشاهدات ماموریت گایا معین شد که احتمال برخورد آن با زمین وجود ندارد، از فهرست نظارت آژانس فضایی اروپا حذف شد.

منبع: خبرکانادا
انتشار: 30 تیر 1401 بروزرسانی: 30 تیر 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1602

به "2 سیارک از کنار زمین عبور می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "2 سیارک از کنار زمین عبور می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید