5 حرکت ورزشی که تأثیر فوق العاده ای در کاهش وزن زنان دارد

به گزارش مجله فناوری، نباید فراموش کنید در حالی که کاردیو در هر برنامه کاهش وزنی جای خود را دارد، تمرینات قدرتی با افزایش متابولیسم، بدن شما را تقویت می نماید.

5 حرکت ورزشی که تأثیر فوق العاده ای در کاهش وزن زنان دارد

به گزارش خبرنگاران، اگر تا به حال عبارت کاهش وزن برای زنان را در گوگل جستجو نموده باشید، پس می دانید که گزینه های بی شماری وجود دارد؛ بعضی حرکات واقعاً متحول کننده و بعضی دیگر چندان موثر نیستند. هنگامی که ما در خصوص تمرینات قدرتی صحبت می کنیم، ممکن است بدنسازان عضلانی را در حال بلند کردن وزنه های سنگین در باشگاه تصور کنید. اما زمان آن رسیده است که این کلیشه را کنار بگذاریم.

تمرینات قدرتی فقط برای بدنسازان نیست، بلکه یک استراتژی موثر برای زنانی است که در پی کاهش وزن و تغییر اندام خود هستند. در ادامه پنج مورد از برترین تمرینات قدرتی را برای کاهش وزن زنان مرور می کنیم. از قلم نیاندازید در حالی که کاردیو در هر برنامه کاهش وزنی جای خود را دارد، تمرینات قدرتی با افزایش متابولیسم، بدن شما را تقویت می نماید. این کار کالری ها را در طول تمرین سوزانده و اثر آن را تا مدت ها حفظ می نماید.

1. تمرین فن بایک

فن بایک، تمام بدن را هدف قرار می دهد. می توانید انفجارهای با شدت بالا را با دوره های با شدت پایین ترکیب کنید، که برای تمرینات اینتروال عالی است. 30 ثانیه دوچرخه سواری با شدت بالا و 30 ثانیه استراحت انجام دهید. این کار را برای 10 دور در مجموع 10 دقیقه انجام دهید.

2. تمرین ددلیفت

ددلیفت برای قدرت کل بدن، به خصوص کمر، باسن و همسترینگ، کاربرد دارد. با یک وزنه قابل کنترل آغاز کنید و در حین بلند کردن کمر خود را صاف نگه دارید. میله را نزدیک بدن خود نگه دارید و روی ثابت نگه داشتن پاشنه ها تمرکز کنید.

ددلیفت یک حرکت کل نگر است که تقریباً هر گروه عضلانی را درگیر می نماید. انجام صحیح ددلیفت بعلاوه عضلات سرینی را هدف قرار می دهد و عضلات مرکزی را بهبود می بخشد.

سه تا پنج ست 8 تا 10 تکراری را هدف گذاری کنید.

3. تمرین اسکوات

اسکوات یک تمرین اساسی برای پایین تنه است. این حرکت تقریباً تمام ماهیچه های نیمه پایینی شما از جمله شکم را درگیر می نماید. اگر بتوانید اسکوات را به خوبی انجام دهید، می تواند همان فواید کل نگر تمرین ددلیفت را به همراه داشته باشد، البته با تأکید بسیار بیشتر بر روی عضلات چهارسر ران و باسن. می توانید از تجهیزاتی مانند پرس پا، دستگاه اسمیت یا دستگاه اسکوات هک بهره ببرید.

سه تا پنج ست 12 تا 20 تکراری باعث تحریک رشد عضلات و افزایش کالری سوزی می گردد.

4. بارفیکس

بارفیکس یک حرکت قدرتمند برای قسمت بالایی بدن است که کمر، شانه ها و بازوهای شما را هدف قرار می دهد. حتی اگر برای آغاز فقط بتوانید با یاری بارفیکس را انجام دهید، همچنان اثرگذار خواهد بود. با تکرار بارفیکس با بهبود ترکیب بدن، عضله بیشتر و چربی کمتری خواهید داشت که این تمرین را در طول زمان آسان تر می نماید.

برای انجام کار، 20 تا 30 تکرار را به تعداد ست های مورد احتیاج پخش کنید. بعلاوه می توانید در صورت لزوم یک کش برای یاری اضافه کنید.

5. حمل وزنه

هنگام انجام این تمرین، تمرکز خود را روی درگیر نگه داشتن هسته بدن و شرایط بدن خود قرار دهید. با یک یا دو دقیقه راه رفتن آغاز کنید و کم کم زمان را افزایش دهید. شما نه تنها در قدرت، بلکه در استقامت هم متوجه پیشرفت خواهید شد.

2 وزنه با وزن یکسان و به میزان کافی سنگین را هر کدام در یک دست نگه دارید، نزدیک به 3 متر راه بروید و این کار را 10 ست انجام دهید. قبل از رفتن مجدد، وزنه ها را حدود 60 تا 90 ثانیه روی زمین بگذارید تا استراحت کنید.

منبع: روزیاتو

  • انجام این ورزش احتمال ابتلا به آلزایمر را در زنان کم می نماید
  • 6 فعالیتی که به کاهش کلسترول خون یاری می نماید
  • 7 ماده غذایی مناسب برای بیماران دیابتی در فصل پاییز
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 27 شهریور 1402 بروزرسانی: 27 شهریور 1402 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1798

به "5 حرکت ورزشی که تأثیر فوق العاده ای در کاهش وزن زنان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 حرکت ورزشی که تأثیر فوق العاده ای در کاهش وزن زنان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید