بازی با جان بچه ها با خرید یک اسباب بازی نامناسب!

به گزارش مجله فناوری، تهران (تهران) - پزشکان با معاینه کودکی که از ناحیه شکم احساس درد می کرد با صحنه ای باورنکردنی روبرو شدند.

بازی با جان بچه ها با خرید یک اسباب بازی نامناسب!

به گزارش مجازی خبرنگاران، جراحان در روسیه طی یک جراحی پیچیده بیش از 200 توپ مغناطیسی را از شکم یک کودک 2 ساله اهل این کشور خارج کردند. جراحان انستیتو تحقیقات و جراحی اضطراری بچه ها در مسکو در این عمل جراحی 2 ساعته با دستگاه آندوسکوپ پیروز به خارج کردن توپ ها از شکم کودک شدند. این دستگاه می تواند در یک لحظه یک تا چهار توپ را خارج کند.

تیم پزشکی به Mir Tv گفتند که به دلیل قرار دریافت توپ ها در مجاورت شیرمعده، در این اجسام لبه های تیز ایجاد شده بود. این اتفاق بسیار خطرناک بود، زیرا می توانست موجب سوراخ شدن اعضای عضو شود. والدین کودک در اواسط ماه ژانویه و پس از مشکوک شدن به تغییر رنگ (سیاه شدن) مشکوک مدفوع فرزند خود او را به بیمارستان منتقل کردند. بنا به گزارش یاهونیوز استرالیا پزشکان حین انجام آزمایش اشعه ایکس متوجه وجود تعدادی گلوله فلزی در داخل شکم کودک شدند. گفته می شود کودک طی 2 ماه این توپ ها را بلعیده بود.

با این حال پس از انجام پیروزیت آمیز این عمل جراحی، پزشکان اعلام کردند این کودک بسیار خوش شانس بود که این توپ ها وارد روده وی نشده بود. در صورت وقوع چنین اتفاقی (ورود توپ ها به روده) نیاز به عمل جراحی باز است که می تواند منجر به مرگ شود.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 21 خرداد 1400 بروزرسانی: 21 خرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1151

به "بازی با جان بچه ها با خرید یک اسباب بازی نامناسب!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی با جان بچه ها با خرید یک اسباب بازی نامناسب!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید