بازی های کشور های اسلامی، 2 مدال طلا و یک برنز سهم فرنگی کاران ایران در 5 وزن نخست

به گزارش مجله فناوری، در پایان رقابت های 5 وزن نخست کشتی فرنگی بازی های کشور های اسلامی تیم ایران صاحب 2 مدال طلا و یک برنز شد.

بازی های کشور های اسلامی، 2 مدال طلا و یک برنز سهم فرنگی کاران ایران در 5 وزن نخست

روز نخست رقابت های کشتی فرنگی بازی های کشور های اسلامی امروز (جمعه) در شهر قونیه ترکیه برگزار شد که تیم ایران از طریق شیرزاد بهشتی طلا و محمدرضا رستمی به مدال طلا رسید. مهدی بالی صاحب مدال برنز شد.

در وزن 55 کیلوگرم محمد حسینوند پناهی در دور اول با نتیجه 7 بر صفر بوراک اوزون از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 9 بر صفر مغلوب جسوربک اورتیبکوف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. حسینوند در این دیدار با نتیجه 8 بر صفر مقابل اسلام جان عزیزاف از تاجیکستان باخت و پنجم شد.

در وزن 63 کیلوگرم شیرزاد بهشتی طلا پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه 3 بر 1 از سد فیروز میرزارجب اف از تاجیکستان گذشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه 4 بر 3 مقابل تورابک تیرکاشیف از ازبکستان به فزونی دست یافت و راهی دیدار فینال شد. بهشتی طلا در این دیدار با نتیجه 4 بر 2 تینار شارشنبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا رستمی در دور نخست با نتیجه 9 بر صفر شهروز اوچیلوف از تاجیکستان را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 7 بر 4 از سد میرزابک رحمت اف از ازبکستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. رستمی با نتیجه 9 بر 8 مقابل اولو غنی زاده از آذربایجان به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت.

در وزن 82 کیلوگرم رسول گرمسیری در دور اول با نتیجه 5 بر 2 مغلوب محمدقدیر رسول اف از ازبکستان شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، گرمسیری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 97 کیلوگرم مهدی بالی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه 10 بر صفر عارف نیفتولایف از آذربایجان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 7 بر 3 مقابل اوزور ژولدوشبیکوف قهرمان آسیا از قرقیزستان باخت و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با نتیجه 4 بر صفر آدم بودجملین از الجزایر را مغلوب کرد و صاحب مدال برنز شد.

خبرنگاران ورزشی کشتی و رزمی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1624

به "بازی های کشور های اسلامی، 2 مدال طلا و یک برنز سهم فرنگی کاران ایران در 5 وزن نخست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازی های کشور های اسلامی، 2 مدال طلا و یک برنز سهم فرنگی کاران ایران در 5 وزن نخست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید