تور هلند ارزان: باستان شناسان بقایای یک معبد رومی باستانی را در هلند کشف کردند

به گزارش مجله فناوری، ایسنا/ براساس آخرین گزارش های منتشر شده، باستان شناسان بقایای یک معبد رومی باستانی را در هلند کشف کردند.

تور هلند ارزان: باستان شناسان بقایای یک معبد رومی باستانی را در هلند کشف کردند

با تور هلند ارزان از کشور آسیاب های بادی دیدن کنید و در شهر زیبای آمستردام هلند گشت و گذار کنید.

آژانس میراث فرهنگی هلند بیان کرد: باستان شناسان با کاوش در استان خلدرلاند، بقایای یک عبادتگاه و یک معبد رومی تقریبا سالم را کشف نموده اند. آژانس میراث فرهنگی هلند از این اکتشاف به عنوان کشفی استثنائی یاد نموده است.

این گروه از باستان شناسان داوطلب، نخست عبادتگاه رومی را در سال 2021 در شهری که در نزدیکی مرزهای امپراتوری روم واقع شده است، کشف کردند و این موضوع را به آژانس میراث فرهنگی هلند اطلاع دادند.

این آژانس با انتشار بیانیه ای بیان کرد: در این مکان معبدهای متعددی وجود داشته است. ما در این مکان بقایای بجای مانده از مجسمه، کتیبه و گچ کاری های رنگ آمیزی شده را کشف نموده ایم. این اکتشاف نه تنها برای هلند، بلکه از نظر جهانی استثناء محسوب می گردد.

با اینکه تا به امروز عبادتگاه های رومی گوناگونی در هلند کشف شده است، اما این نخستین بار است که باستان شناسان به چنین مجموعه کاملی از عبادتگاه و معبد دست پیدا می نمایند.

این معبد رومی چندین قرن در دوران امپراتوری روم مورد استفاده قرار گرفته است و در محل کشف آن چندین محراب که به الهه ها و ایزدان مختلف اختصاص داده شده بود نیز کشف شده است.

بسیاری از آثار تاریخی که در این مکان کشف شده اند در موزه ای واقع در شهر نیمیخن هلند به نمایش گذاشته خواهند شد.

منبع: همگردی
انتشار: 2 تیر 1401 بروزرسانی: 2 تیر 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1578

به "تور هلند ارزان: باستان شناسان بقایای یک معبد رومی باستانی را در هلند کشف کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور هلند ارزان: باستان شناسان بقایای یک معبد رومی باستانی را در هلند کشف کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید