بعضی اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن

به گزارش مجله فناوری، خمیر دندان به خودی خود اندازه مناسبی رطوبت دارد و اگر خیس باشد، سریع تر کف می نماید و باعث می گردد زودتر آن را بیرون تف کنید و این کار به کاهش اثر پاک کنندگی آن منجر می گردد.

بعضی اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن

برای مراقبت از دندان ها اقدامات مهمی، چون مسواک زدن، استفاده از نخ دندان و مراجعه به موقع به دندانپزشک همیشه توصیه می گردد با این حال بعضی نکات جزئی تر هستند که ممکن است همه افراد از آن ها اطلاع نداشته باشند در حالی که رعایت آن ها می تواند به استحکام و سلامت بیشتر دندان ها یاری کند.

یک دندانپزشک و متخصص بهداشت دهان و دندان در همین رابطه به اشتباه رایجی در هنگام مسواک زدن که ممکن است سلامت دهان و دندان افراد را تحت تاثیر قرار دهد، اشاره نموده است.

این موضوع که آیا باید مسواک خود را قبل از قرار دادن خمیردندان روی برس آن خیس کنید یا آن را خشک نگه دارید، بحثی است که اختلاف نظر هایی درباره آن وجود دارد با این حال دکتر ساحیل پاتل، متخصص کلینیک مارلیبون اسمایل در لندن خیس کردن مسواک را توصیه نمی نماید، زیرا معتقد است که خمیر دندان را رقیق می نماید.

وی می گوید: خمیر دندان به خودی خود اندازه مناسبی رطوبت دارد و اگر خیس باشد، سریع تر کف می نماید و باعث می گردد زودتر آن را بیرون تف کنید و این کار به کاهش اثر پاک نمایندگی آن منجر می گردد.

پاتل بعلاوه می گوید: اغلب افراد هنگام مسواک زدن، با فشار زیاد آن را در دست نگه می دارند و اغلب مسواک خود را با مشت می گیرند در حالیکه روش صحیح این است که نباید احساس کنید دندان ها را با مسواک می سابید، چون این دیگر زیاده روی است.

وی تاکید نمود: بعلاوه اگر برس مسواک روی دندان پخش شوند، تاثیر چندانی در تمیز کردن دندان ها نخواهند داشت بلکه برس باید مستقیم روی دندان ها قرار گیرند و دندان ها را به نرمی لمس نمایند.

پاتل بعلاوه توصیه می نماید که هنگام تمیز کردن دندان هایتان، از دندان های عقبی آغاز کنید و به طرف جلو بیایید.

او گفت: دندان های انتهایی، اغلب سخت ترین قسمت برای تمیز کردن هستند و از این رو توصیه می کنم ابتدا از آن بخش آغاز کنید. اگر از دندان های جلو آغاز کنید و قسمت عقب را آخر انجام دهید به احتمال زیاد دست از کار می کشید و مسواک خود را زمین می گذارید و دندان های عقبی را مسواک نمی زنید یا آن ها را به درستی تمیز نمی کنید.

پاتل بعلاوه می گوید که خود او ترجیح می دهد افراد به جای دو بار سرسری مسواک زدن، روزی یک بار دندان های خود را به طور کامل مسواک بزنند.

منبع: عصرایران

منبع: فرارو
انتشار: 5 تیر 1402 بروزرسانی: 5 تیر 1402 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1769

به "بعضی اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بعضی اشتباهات رایج هنگام مسواک زدن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید