تور بمبئی: برنامه هند برای حکمرانی سایبری، رویای رهبری بر اینترنت جهانی

به گزارش مجله فناوری، به گزارش خبرنگاران؛ هند و انگلیس اخیراً طی نشستی توافق کردند که همکاری خود را در مقابله با چالش های مختلف موجود در حوزه سایبری و فضای مجازی، تعمیق نمایند.

تور بمبئی: برنامه هند برای حکمرانی سایبری، رویای رهبری بر اینترنت جهانی

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور بمبئی ما را تجربه کنید. از دهلی، آگرا و جیپور دیدن کنید و در شهر زیبای بمبئی قدم بزنید، در محیط زیبای فیلم های هندی از لحظات لذت ببرید.

نمایندگان دو کشور هند و انگلیس، در نخستین نشست کارگروه مشترک دو کشور در زمینه بازدارندگی سایبری، بر سر همکاری گسترده و توسعه مشترک استراتژی هایی برای مقابله با چالش های نوظهور امنیت سایبری و فضای مجازی به توافق رسیدند.

سوبرامانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند، در خصوص این توافق دوجانبه گفت: هر دو طرف در خصوص جنبه های کلیدی و مختلف مربوط به بازدارندگی سایبری و راه های تعمیق همکاری های دوجانبه حوزه فضای مجازی تحت چارچوب کارگروه مشترک یاد شده، برای روابط سایبری که در 17 آوریل 2018 امضا شد، بحث کردند.

وزارت امور خارجه هند طی بیانیه ای در خصوص این نشست که به صورت مجازی برگزار گردید، اضافه نمود: هند و بریتانیا توافق کردند که با یکدیگر همکاری نزدیک داشته باشند و رایزنی های منظم برای رسیدگی به چالش های بازدارندگی سایبری و ایجاد استراتژی های بازدارندگی سایبری مؤثر داشته باشند.

بر اساس اخبار منتشر شده، آتول مالهاری گاتسوروه، دبیر حوزه دیپلماسی سایبری وزارت امور خارجه هند، در این نشست دبیر هیئت هندی و ویل میدلتون، مدیر بخش سایبری وزارت خارجه بریتانیا بوده است. در این نشست مقامات ارشد سایبری از وزارتخانه ها و ادارات مربوطه هر دو کشور حضور داشتند.

موضوع حکمرانی فضای مجازی در کشور هند طی ماه های اخیر، به موضوعی داغ بدل شده است. نشست های مشترک با هدف امضای تفاهم نامه سایبری میان هند و دیگر کشورها و برگزاری رویدادهای ملی و بین المللی مانند مجمع حکمرانی اینترنت هند، مبین عزم مسئولان این کشور برای ایجاد تحول در چارچوب های حکمرانی فضای مجازی کشورشان است.

آشوینی وایشناو، وزیر فناوری اطلاعات هند اخیراً طی بیاناتی در سومین روز از اجلاس ملی مجمع حکمرانی اینترنت گفت: اینترنت بخش مهمی از مسائل مالی و اجتماعی هند را به خود اختصاص داده است و به همین علت معین چهارچوب های تعیین برای حکمرانی فضای مجازی لازم است. بنابراین یکی از اقداماتی که باید در رأس امور قرار گیرد رسیدگی به وضع توسعه اینترنت در نقاط محروم کشور برای پر کردن شکاف دیجیتال است.

بعلاوه نکته حائز اهمیت دیگر این است که با توجه به اینکه اساس بعضی اعتقادات جوانان ما در فضای مجازی و با محتوای آنلاین شکل می گیرد تصمیم گیری در خصوص ساز و کار تعیین شدن مالکیت محتوای به اشتراک گذاشته شده در فضای مجازی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی در ادامه اضافه نمود: امروزه تجارت الکترونیک کسب و کارهای کوچک را مختل نموده و این موضوع تأثیراتی منفی بر اجتماع دارد به همین دلیل ما باید کوشش کنیم تا افراد و کسب و کارهای کم بضاعت تر را وارد جریان اصلی اینترنت کنیم و امنیت سایبری نیز موضوعی است که توجه زیادی را می طلبد.

ضعف های امنیتی سیستم های ما که منجر به هک شدن یا بهم ریختن سیستم ها می گردد و در پی آن باج گرفتن یا هر گونه سو استفاده ای است، باید به حداقل ممکن برسد. آیا می توان یک سیستمی غیر قابل نفوذ و امن سایبری ایجاد کرد؟ امیدوارم این انجمن پاسخ قاطعی برای تمام این مسائل داشته باشد.

علاوه بر این راجیو چندراسخار، وزیر وزیر توسعه مهارت و کارآفرینی هند نیز به عنوان یکی دیگر از مسئولان حاضر در این نشست ملی، اعلام نموده بود که دولت متعهد است فضای اینترنت را از طرفی امن، قابل اعتماد و قابل پاسخگویی کند و از طرفی آزادی آن را نیز تأمین کند. وی بعلاوه اضافه نمود: هند باید در کنار کشورهایی مانند، ایالات متحده، چین و روسیه به یکی از رهبران اینترنت دنیای تبدیل گردد و زیست بوم اینترنت هندی باید در دنیا شناخته گردد.

مجمع حکمرانی اینترنت هند، ابتکاری از سوی دولت این کشور است که ذیل مجمع دنیای حکمرانی اینترنت سازمان ملل متحد برگزار می گردد و پلتفرمی برای گرد هم آمدن ذی نفعان حوزه فضای مجازی هند و تبادل نظر در خصوص سیاست های کلان حوزه فضای مجازی محسوب می گردد.

به نظر می رسد که کوشش مسئولان هند برای حل چالش های ساختاری و قانونی حکمرانی اینترنت در این کشور، بخشی از برنامه کلان بهبود قدرت سایبری و توسعه فناورانه این کشور به عنوان یک قدرت مالی و سیاسی نوظهور در سطح دنیا است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 25 آذر 1400 بروزرسانی: 25 آذر 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1394

به "تور بمبئی: برنامه هند برای حکمرانی سایبری، رویای رهبری بر اینترنت جهانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور بمبئی: برنامه هند برای حکمرانی سایبری، رویای رهبری بر اینترنت جهانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید