تصمیمات ترکیه درباره پرواز خطوط هواپیمایی به ایران

به گزارش مجله فناوری، ایرنا نوشت: مقامات هواپیمایی ترکیه روز چهارشنبه از توقف پروازهای میان ترکیه و ایران خبر دادند.

تصمیمات ترکیه درباره پرواز خطوط هواپیمایی به ایران

به گزارش خبرگزاری آناتولی، اداره کل هواپیمایی ترکیه (DGCA) خاطرنشان کرد: پروازهای تجاری بین ترکیه و ایران به دلیل گسترش ویروس کرونا به حالت تعلیق درآمده است.

براساس بیانیه اداره هواپیمایی ترکیه که در صفحه توییتری منتشر شده است: پروازهای مسافری بین ترکیه و ایران تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده است و شرکت های مسافرتی ایران می توانند با شرط ورود بدون مسافر، مسافران را از ترکیه به ایران حمل نمایند. مسافران ترکیه در این پروازها حمل نخواهند شد.

شرکت هواپیمایی ترکیه (ترکیش) روز سه شنبه تعداد سفرهای روزانه خود به تهران را به دو مورد کاهش داد و پروازهای برگشت فقط برای مسافران ترکیه را محدود کرد.

ترکیه همچنین مرزهای زمینی و خدمات ریلی خود را با ایران بست.

دکتر فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه با اعلام اینکه بنا به درخواست ایران، کیت تشخیص کرونا به این کشور خواهیم فرستاد، تاکید نمود که تست ایرانی های ورودی به ترکیه در روزهای گذشته منفی بوده است و هیچیک به ویروس کرونا مبتلا نبوده اند.

وزیر بهداشت ترکیه طی سخنانی در نشست کمیته علمی ویروس کرونا در آنکارا خاطرنشان کرد: ایران از ما درخواست کیت تشخیص کرونا نموده است که تا فردا (پنجشنبه) به این کشور خواهیم فرستاد.

وی با بیان این که، کمیته علمی براساس میزان خطرپذیری، نوع رویکرد ترکیه نسبت به شیوع این ویروس را معین خواهد نمود، اضافه کرد: به رغم شیوع ویروس کرونا در بسیاری از کشورها، ما با اتخاذ تدابیر موثری تا به امروز مانع ورود آن به ترکیه شده ایم.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 24 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 319

به "تصمیمات ترکیه درباره پرواز خطوط هواپیمایی به ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصمیمات ترکیه درباره پرواز خطوط هواپیمایی به ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید