خانه موزه بتهوون در جلسه شورای ملی ثبت آثار واجد ارزش ثبت شد

به گزارش مجله فناوری، خبرگزاری مهر/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، خانه موزه بتهوون در جلسه شورای ملی ثبت آثار واجد ارزش ثبت شد.

خانه موزه بتهوون در جلسه شورای ملی ثبت آثار واجد ارزش ثبت شد

مصطفی پورعلی، مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیای میراث فرهنگی در حاشیه جلسه شورای ملی ثبت آثار که با حضور اعضای شورا در سالن آمفی تئاتر وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گشت، گفت: 33 اثر غیر منقول فرهنگی و تاریخی شامل 13 اثر از استان تهران و 20 اثر از استان آذربایجان شرقی است که واجد ارزش ثبت تشخیص داده شد.

مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیا میراث معنوی و طبیعی افزود: از جمله آثار شاخص ثبت شده استان تهران میتوان به سینما آسیا، ساختمان خانه موزه بتهوون، ساختمان صندوق کاوه، مدرسه نیکو، مسجد الغدیر اشاره کرد. پرونده های ثبتی این آثار از طریق گروه های مردم نهاد همکار اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تهیه شده است.

او شرح داد: با توجه به هماهنگی های اجرا شده با سفارت ایتالیا در تهران و وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، اقامتگاه زمستانی سفارت ایتالیا در تهران واقع در خیابان نوفل لوشاتو واجد ثبت ملی اعلام شد.

پورعلی در خصوص آثار واجد ارزش ثبت استان آذربایجان شرقی گفت: خانه شهید نژادی، ساختمان تجارت، خانه نصیرزاده و سینما سعدی تبریز از جمله آثار واجد ثبت تشخیص داده شده این استان هستند. سینما سعدی تبریز در زمره نخستین سینماهای کشور محسوب می شود و به دلیل شان ملی و اهمیت تاریخی آن در دوره معاصر، واجد ثبت تشخیص داده شده است.

مدیرکل دفتر ثبت آثار و حفظ و احیا میراث معنوی و طبیعی بیان نمود: ابلاغ ثبت این آثار پس از روال قانونی رسیدگی به اعتراضات احتمالی مالکان آثاری که دارای مالکیت خصوصی هستند، از سوی مقام عالی وزارت در آینده نزدیک به مراجع ذیربط ابلاغ خواهد شد.

منبع: همگردی
انتشار: 12 مرداد 1400 بروزرسانی: 12 مرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1245

به "خانه موزه بتهوون در جلسه شورای ملی ثبت آثار واجد ارزش ثبت شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خانه موزه بتهوون در جلسه شورای ملی ثبت آثار واجد ارزش ثبت شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید