دلیل استعفای نایب رییس بانوان دوچرخه سواری؛ مسوول بودم اما اختیاری نداشتم

به گزارش مجله فناوری، نایب رییس پیشین بانوان فدراسیون دوچرخه سواری گفت: من در فدراسیون مسوول بودم اما اختیاری نداشتم و همین موضوع انگیزه ام را کم کرد و تصمیم گرفتم همکاری ام را سرانجام بدهم.

دلیل استعفای نایب رییس بانوان دوچرخه سواری؛ مسوول بودم اما اختیاری نداشتم

از پروفایل اینستاگرام behrouz azand دیدن نمایید.

مرجان محمودی در گفت وگو با خبرنگاران درباره علت استعفای خود از پست نایب رییسی فدراسیون دوچرخه سواری بیان نمود: من کم تر از دوسال در فدراسیون دوچرخه سواری به عنوان نایب رییس بانوان مشغول به کار بودم. من آن جا مسوول بودم اما در واقع اختیاری نداشتم و این من را اذیت می کرد. اختیاری برای پیاده کردن برنامه هایم نداشتم و تصمیم گرفتم از فدراسیون بروم.

محمودی در پاسخ به این پرسش که چه کارهایی مدنظر داشتید انجام دهید اما اختیار عمل لازم را نداشتید؟ توضیح داد: برای ارتقا دادن دوچرخه سواری بانوان در تمام زمینه ها از مربیگری و داوری گرفته تا مدیریت برنامه هایی داشتم همچنین در نظر داشتم سرکشی و تعامل با نواب رییس بانوان هیات ها بیش تر شود و در واقع تکانی به دوچرخه سواری بانوان بدهیم اما متاسفانه آن زمان که من بودم این اتفاق رخ نداد. بخشی از آن بر می گشت به مسائل مالی که فدراسیون ها در یکی دو سال اخیر با آن در گیر هستند و بخشی دیگر به نگاه فدراسیون که چقدر دوست داشت این اتفاق رخ دهد.

او در پاسخ به پرسش دیگری مبنی براین که معتقد است در فدراسیون دوچرخه سواری توجه به بخش بانوان و مردان یکسان نبود؟ توضیح داد: به نظرم در هیچ کجای جامعه ما نگاه یکسان نیست. در اعزام های دوچرخه سواری، ورزشکاران دختر همراه خانم نداشتند؛ مربی خانم کجا باید کسب تجربه کند. داوران خانم ما باید یکی دو مسابقه عظیم را ببینند و تا زمانی که همین مسابقات کوچک داخلی را قضاوت می نمایند رشد نمی نمایند.

نایب رییس پیشین فدراسیون در خصوص این که چه مساله ای باعث دلسردی او شده بود؟ بیان نمود: وقتی کسی مسوولیتی دارد یا باید برنامه ای به او دیکته شود که چه کاری انجام دهد و یا این که به او تفویض اختیار بدهند اما برای من هیچ کدام از این دو مورد اتفاق نیفتاد. من هم می خواهم اگر جایی مسوولیتی دارم کار مثبتی انجام دهم اما کم کم انگیزه های من کم شد. با جابه جایی فدراسیون و طولانی شدن مسافت هم اذیت شدم که البته دلیل آن هم باز به نبود انگیزه بر می شود چون انگیزه نباشد همه چیز آدم را اذیت می نماید بنابراین دیگر به این نتیجه رسیدم با این شرایط امکان همکاری وجود ندارد.

محمودی در خصوص مشکل اساسی دوچرخه سواری بانوان ایران گفت: در بخش همگانی اتفاقات خوبی افتاده است اما هنوز استان هایی داریم که مشکل فرهنگی دارند که با تعاملات و گفت وگو می توان آن را حل کرد. هر چقدر ورزش همگانی بهتر شود، قهرمانی تقویت می شود. در بخش قهرمانی نفرات شاخصی داریم مانند سمیه یزدانی و فرانک پرتو آذر که هر چند نتوانستند کسب سهمیه (المپیک) نمایند اما موفقیت هایی داشته اند. اما به نظرم باید به بخش بانوان بیش تر توجه کنیم و اگر توجه کم شود بانوان دلزده و دلسرد می شوند در این صورت بازگرداندن آن ها سخت خواهد شد.

نایب رییس پیشین بانوان فدراسیون درباره این که به اندازه موفقیتی که بانوان به دست می آورد، فدراسیون به آن توجه می کرد یا خیر؟ تاکید نمود: به خاطر موفقیت هایی که بانوان داشتند نگاه ها متفاوت شد. من در جلسه های فدراسیون هم بارها عنوان کردم هر چقدر بر روی بانوان سرمایه گذاری شود چیزی را از دست نمی دهیم چون امکان دسترسی به مدال در بخش بانوان راحت تر است. در اعزام ها نباید کفه ترازو همواره به سمت مردان سنگین تر باشد و باید به بانوان بها بدهیم. من حتی در نظر داشتم پارا دوچرخه بانوان را فعال کنم چون فکر می کنم می توانیم در آسیا حرفی برای گفتن داشته باشیم؛ اما متاسفانه اقدامی انجام نگرفت.

او در انتها گفت: از رسانه ها تشکر می کنم که پیگیر مسائل ورزش و فدراسیون ها هستند. امیدوارم همه دست به دست هم دهیم تا ورزش پیشرفت کند به خصوص ورزش بانوان. دوچرخه سواری پر دردسر و پر هزینه است و هنوز چالش های فرهنگی را در رابطه با آن داریم و امیدوارم با یاری مسوولان مسائل آن رفع شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 تیر 1399 بروزرسانی: 20 دی 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 499

به "دلیل استعفای نایب رییس بانوان دوچرخه سواری؛ مسوول بودم اما اختیاری نداشتم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلیل استعفای نایب رییس بانوان دوچرخه سواری؛ مسوول بودم اما اختیاری نداشتم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید