رانش زمین در منطقه حصار کرج

به گزارش مجله فناوری، شهردار کرج گفت: حادثه رانش زمین در محدوده ای از اراضی موسوم به تپه الله اکبر منطقه حصار، تلفات جانی نداشته است.

رانش زمین در منطقه حصار کرج

مهرداد کیانی که در محل حادثه حضور دارد، در تبادل نظر با تسنیم گفت: این اتفاق صبح امروز پنج شنبه 18 مرداد اتفاق افتاده و در پی آن تعدادی از پلاک های مسکونی دچار خسارت شده است.

وی اضافه نمود: با توجه به حضور نیرو های آتش نشانی، خدمات شهری، مدیران مربوطه و نمایندگان دیگر دستگاه های امداد و نجات در محل رانش عواقب احتمالی در حال کنترل است.

کیانی از ارجاع موضوع به کارشناس رسمی دادگستری به منظور مشخص دلیل دقیق رانش اطلاع داد و افزود: اقدامات لازم جهت تامین ایمنی ساکنین پلاک های مجاور در حال اجرا است و به منظور اطمینان خاطر از عدم تسری ابعادِ حادثه تأسیسات گاز و برق و آب به طور موقت از مدار خارج شده است.

به گفته شهردار کرج، این حادثه تلفات جانی نداشته و منجر به ریزش یک ساختمان شده و روند ایمن سازی شروع شده است.

کیانی توضیح داد: آنچه در سال های گذشته در منطقه حصار و بعضی از منطقه ها شهری کلانشهر کرج در بحث ساخت و ساز های غیر مجاز و بی کیفیت اتفاق افتاده، نتایجِ خطرناکی همانند حادثه امروز را در پی داشته است.

شهردار کرج اظهار کرد: تیم های امدادی و عملیاتی شهرداری کرج تا زمان حصول اطمینان از ایمن سازی محل، برطرف خطر، ارائه مشاوره به ساکنین پلاک های مجاور و بازگشت شرایط به شرایط عادی در محل حضور خواهند داشت و امیدواریم با انجام اقدامات فنی بتوانیم از ریزش احتمالی بنا های مجاور جلوگیری کنیم.

وی گفت: به محض اعلام دلیلِ دقیق رانش زمین در محدوده اراضی الله اکبر منطقه حصار که قبلاً نیز سابقه داشته، مراتب به وسیله رسانه ها به اطلاع مردم خواهد رسید.

منطقه حصار کرج یکی از سکونت گاه های غیر رسمی شهر کرج است که دامنه گوه های ورودی کرج استقرار یافته است.

منبع: فرارو
انتشار: 19 مرداد 1402 بروزرسانی: 19 مرداد 1402 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1785

به "رانش زمین در منطقه حصار کرج" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رانش زمین در منطقه حصار کرج"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید