راهنمای خرید بازی فکری برای بچه ها

به گزارش مجله فناوری، خبرگزاری آنا/ بازی برای بچه ها لازم و لازم است؛ زیرا به وسیله بازی بچه ها می توانند قدرت ذهنی و فکری و توان بدنی خود را بالا برده و مواردی را که در حالت عادی یادگیری آنها برایشان مشکل است، در طی بازی یاد بگیرند. در میان بازی های بچه هاه، بازی فکری می تواند قدرت ذهنی و فکری و خلاقیت کودک را بارور کند. البته این به شرطی است که برترین بازی فکری بچه گانه را برای فرزند خود انتخاب کنید. برترین بازی فکری بچه ها می تواند در آینده کودک را به یک انسان باهوش، بااستعداد و با اعتمادبه نفس بار بیاورد. پس هرگز بازی های فکری را دست کم نگیرد. در این مطلب راهنمای خرید بازی فکری خوب را برای بچه ها به شما ارائه داده ایم.

راهنمای خرید بازی فکری برای بچه ها

بازی فکری بچه ها؛ دریچه ای برای تقویت تمرکز و خلاقیت بچه

بازی هایی که بتوانند قدرت تمرکز و خلاقیت فکری را برای کودک را تقویت نمایند؛ بازی فکری بچه ها نامیده می شوند. در این بازی ها کودک مجبور به تفکر و تمرکز شده و خلاقیت فکری خود را به کار خواهد گرفت. یک بازی هدف دار و خلاقانه کودک را مشتاق می نماید که بیشتر و بیشتر به آن بازی روی آورده و علاقه او را افزایش خواهد داد.

نکات مهم در خرید بازی فکری برای بچه ها

در این بخش از راهنمای خرید بازی فکری مناسب بچه ها، می خواهیم مهم ترین نکاتی را که باید در زمان خرید به خاطر داشته باشید؛ به شما گوشزد کنیم. به این ترتیب می توانید با در نظر گرفتن این نکات دامنه انتخاب خود را محدود نموده و می توانید برترین گزینه را انتخاب کنید.

رده سنی

قبل از هر چیز شما باید به این که کودک شما در چه رده سنی واقع شده است؛ توجه نموده و بازی فکری مناسب با همین سن را برای او تهیه کنید. بازی های خیلی پیچیده یا خیلی ساده برای سن کودک، می توانند او را خسته نموده و حتی از بازی کردن زده نمایند.

جنس بازی

یک بازی فکری خوب باید از قطعات باکیفیتی ساخته شده باشد؛ زیرا کودک برای فهم بهتر بازی فکری، بارها و بارها با قطعات مختلف آن کلنجار خواهد رفت و این کار می تواند باعث خراب شدن قطعات گردد. اما تهیه یک جنس مرغوب خیال شما را راحت خواهد نمود کهاسباب بازی برای مدت بیشتری قابل استفاده بوده و برای کودک شما هم خطرآفرین نخواهد بود.

علاقه کودک

برای خرید یک بازی فکری خوب علاقه کودک خیلی مهم است؛ زیرا اگر کودک به آن بازی رغبت داشته باشد، علاوه بر سرگرم شدن می تواند چیزهای زیادی هم از آن بیاموزد. ولی اگر بازی را به سلیقه خود بخرید کودک هرگز لذت کافی را نخواهد برد و آن را دوست نخواهد داشت.

مقدار قطعات

اگر کودک شما در سنین پایین است؛ هرگز بازی های فکری با قطعات ریز یا کاغذی را خریداری نکنید؛ زیرا کودک آنها را در دهان گذاشته و شاید ببلعد و این موضوع می تواند برای او خطرآفرین باشد.

برترین بازی فکری بچه ها در بازار ایران

بازی های فکری انواع مختلفی دارند که هریک با هدف خاصی طراحی شده اند. هر بازی فکری می تواند گوشه ای از فکر کودک را به خود درگیر نموده و به پرورش آن بپردازد. استفاده منظم و با برنامه از بازی های فکری برای بچه ها، به تقویت هوش و خلاقیت آنها یاری نموده و تمرکز و صبر بچه ها را بهبود خواهد بخشید. در این بخش می خواهیم تعدادی از نمونه های برترین بازی فکری بچه گانه را به شما معرفی کنیم.

بازی های فکری پازلی

در بازی های پازلی کودک می تواند با کنار هم قرار دادن قطعات مختلف، یک شکل کامل را بسازد. کوشش برای همخوانی دادن میان قطعات و گذاشتن آنها در جای درست می تواند قدرت هماهنگی میان فکر و اعضای مختلف کودک را افزایش دهد. بعلاوه بازی های پازلی می توانند کودک شما را با رنگ ها و مقدار های آشنا نموده و ماهیچه های انگشتان او را تقویت کند. شما می توانید جورچین های مختلفی را برای آشنایی کودک با وسایل نقلیه، حیوانات مختلف، مراحل رشد انسان یا گیاه، مشاغل مختلف، اعضای بدن انسان، میوه ها، اعداد، حروف و اشکال هندسی بخرید. بازی های پازلی را می توانید از یک سالگی به بعد، برای کودک تهیه نموده و در بازی با او مشارکت کنید.

بازی فکری کارتی

بر روی این کارت ها اشکال مختلفی از طبیعت، وسایل نقلیه، گل و گیاه و حیوانات نقش بسته است که می توانند به کودک در شناسایی انواع مختلف وسایل و طبیعت یاری نمایند. این نوع از بازی ها به تقویت فکر کودک یاری نموده و شناخت او را از دنیای اطراف بهبود می بخشند. برای مثال بازی کارت لوتوی غزال، یک نمونه از بازی های کارتی مناسب بچه ها بالای سه سال است که در درون خود 24 کارت تصویری را جای داده است. این نوع بازی ها را می توان به صورت گروهی انجام داده و امکان مشارکت والدین را فراهم کرد.

بازی فکری بر روی صفحه

یکی دیگر از انواع بازی های فکری برای بچه ها، بازی فکری بر روی صفحاتی از جنس کاغذ، پارچه، چوب یا تخته است. بازی هایی مثل منچ یا شطرنج بچه هاه از انواع این بازی ها هستند که می توانند قدرت تصمیم گیری و عکس العمل کودک را بالا ببرند. برای سنین پایین تر نوع دیگری از این بازی های فکری ساخته شده اند که شامل یک صفحه کاغذی یا پلاستیکی و تعدادی مهره است. کودک می تواند مهره های هم رنگ و یا هم شکل را در یک ردیف بچیند؛ این بازی علاوه بر بهبود قدرت تمرکز، او را با رنگ ها و اشکال هندسی آشنا خواهد نمود.

لگوهای ساختنی با تعداد قطعات زیاد

در راهنمای خرید بازی فکری مناسب بچه ها، لگو یکی از برترین گزینه ها برای بچه های در سنین مختلف است. بچه ها می توانند با کنار هم قرار دادن این قطعات، سازه ها و شکل های مختلفی را بسازند و به این ترتیب خلاقیت خود را پرورش دهند. بعلاوه کار با لگوها می تواند بچه ها را با مشاغل مختلف و کارهای فنی آشنا کند. لگوها درواقع مقدمه ای برای آشنایی بچه ها با دنیای رباتیک و ساخت تجهیزات و قطعات مختلف هستند.

استوانه حلقه یا حلقه پرتاب

استوانه حلقه یا حلقه پرتاب، هم فکری و هم حرکتی است. در این بازی تعدادی حلقه وجود دارند که کودک با قدرت تمرکز و نشانه گیری دقیق، باید آنها را روی یک میله یا درون یک سبد یا یک جعبه بیندازند. با پرتاب هرکدام از حلقه ها که به داخل سبد و یا روی میله قرار می گیرد؛ شادی و شعف زیادی برای کودک شما به ارمغان خواهد آورد. این بازی علاوه بر سرگرم کردن کودک، قدرت تمرکز او را هم تقویت خواهد نمود. بعلاوه می توان این بازی را به صورت گروهی و حتی رقابتی انجام داده و به این ترتیب کودک را برای حضور در اجتماع آماده کرد.

انتخاب برترین بازی فکری بچه گانه می تواند به شما در بهبود قدرت ادراک و خلاقیت کودک یاری کند. این نوع بازی ها ضمن سرگرم کردن کودک، می توانند مراحل رشد او را سریع تر نموده و به او در شناخت دنیای اطراف یاری نمایند. در این راهنمای خرید بازی فکری کوشش کردیم تا مهم ترین نکاتی را که باید در زمان خرید یک بازی فکری به خاطر داشته باشید؛ با شما در میان بگذاریم. شما می توانید از میان بازی های موجود در بازار، با توجه به سن و علایق کودک خود، برترین بازی فکری بچه ها را برای او انتخاب نموده و فکر او را برای پذیرش مسائل مختلف و تحلیل آنها آماده کنید.

این مقاله برگرفته از سایتنی نی بازار است.

منبع: اتاق
انتشار: 15 شهریور 1400 بروزرسانی: 15 شهریور 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1287

به "راهنمای خرید بازی فکری برای بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راهنمای خرید بازی فکری برای بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید