رفتار سینوسی بازار مسکن متاثر از اخبار هیجانی

به گزارش مجله فناوری، تغییر رفتار متغیر های کلان اقتصادی، تحلیل بازار مسکن و بیان چشم اندازی شفاف از این بازار را با دشواری روبرو کرده است.

رفتار سینوسی بازار مسکن متاثر از اخبار هیجانی

جهت دریافت خدمات اجرای جزئیات اجرایی بام سبز با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. روف گاردن و بام سبز با بهترین قیمت و بهترین کیفیت را از ما بخواهید.

جهت دریافت خدمات آلاچیق فلزی ساده با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

جهش قیمت مسکن طی دو سال گذشته به کاهش شدید قدرت خرید و عقب نشینی طرف تقاضا و همچنین انتظار تورمی عرضه کنندگان مسکن دامن زد و تعداد معاملات را در تابستان امسال کاهش داد. با شیب ملایم افزایش تعداد معاملات در پاییز امسال، اکنون کارشناسان در تحلیل بازار مسکن 98 روایت های متفاوتی ارائه می دهند.

به گزارش مجله فناوری پوریا کهنسال مدیر معاملاتی آژانس 5 دلتا و کارشناس ارشد حوزه مسکن در خصوص فرایند بازار معاملات تا خاتمه آذرماه گفت: لازمه رونق هر صنف و هر رسته اقتصادی در کشور، وجود ثبات است. در بخش ملکی، بازار معاملات در نیمه نخست سال 98 ثبات چندانی را تجربه نکرد. اکنون شرایط بازار معاملات به یک ثبات نسبی دست پیدا کرده و انتظار می رود تا خاتمه سال نیز این فرایند ادامه داشته باشد.

به طور معمول با تغییر سال، بازار مسکن با افزایش سالانه اجتناب ناپذیر قیمت مسکن روبرو است؛ از این رو هر چه به خاتمه سال نزدیک می شویم، خریداران و فروشندگان واقعی بیشتر وارد بازار معاملات می شوند

این کارشناس بازار مسکن در پاسخ به این سوال که آیا می توان به فرایند صعودی تعداد معاملات ملکی در ماه های ابتدایی سال 99 امیدوار بود گفت: بازار مسکن بازاری به شدت متاثر از فرهنگ مردم است و طبیعی است که مردم مایل باشند سال جدید را در خانه های نو سکونت داشته باشند. خرید ملک بعد از خرید خوراک و پوشاک سومین آیتم ضروری است که به صورت اجاره و خرید در سبد خانوار قرار گرفته است، بنابراین بازار ملک همواره فرایند طبیعی خود را دارد، اما گاهی براساس انتشار اخبار هیجانی، بازار مسکن در بعضی ماه ها با فرایند صعودی و در بعضی ماه ها با فرایند نزولی معاملات روبرو می شود؛ بنابراین نمی توان پیش بینی کرد که در ماه های ابتدایی سال آینده چه اتفاقی در انتظار آن خواهد بود.

کهنسال در تحلیل خود از بازار مسکن افزود: کارهای خدماتی در ایران متاثر از اخبار سیاسی، اقتصادی و اجتماعی است و روی تصمیمات بازیگران بازار مسکن اثر مستقیم دارد؛ بنابراین رونق کوتاه مدت چالشی نیست که فقط متوجه بازار مسکن باشد و صنایع دیگر هم چنین شرایطی را تجربه کرده اند.

مدیر معاملاتی آژانس 5 دلتا در خصوص نقش شرکت های بزرگی مانند دلتا در رونق بازار مسکن ادامه داد: به واسطه اینکه دلتا برند اول در حوزه املاک و مستغلات است رکود بر آن تاثیری نداشته است دلیل آن هم این است زیرمجموعه های دلتا در زمان رکود فعالیت خود را دو چندان می کنند؛ ضمن آنکه دلتا پشتوانه قدرتمندی در دفتر مرکزی دارد که به رصد اطلاعات می پردازد و به منظور بهبود عملکرد، نقاط ضعف را گزارش می دهد.

دلتا در زمان رکود، نقش خود را پررنگ تر می کند

پوریا کهنسال در سخن خاتمهی خود در توصیه ای به مشاوران املاک گفت: تلاطم سینوسی بازار مسکن در چند سال گذشته افزایش یافته است و اخبار مسموم، ناخواسته این ذهینت را برای مشاوران املاک به وجود می آورد که بازار در کساد به سر می برد. بنده معتقدم که یک مشاوره حرفه ای باید نسبت به اخباری که وجود دارد واکنش مناسبی نشان دهد و اطلاعات خود را از فضای حاکم بر بازار مسکن به روز کند. پیشنهاد بنده هم زمان به خریداران و فروشندگان مسکن این است به دور از حواشی و نه متاثر از اخبارهایی که روزانه منتشر می شود درباره خرید و فروش ملک تصمیم گیری کنند.

منبع: پیام دلتا
انتشار: 30 بهمن 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 200

به "رفتار سینوسی بازار مسکن متاثر از اخبار هیجانی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رفتار سینوسی بازار مسکن متاثر از اخبار هیجانی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید