اخبار اقتصادی

خبرنگاران تداوم کوشش های مذبوحانه آمریکا برای جبران شکست در مصاف با برجام

تهران- خبرنگاران- نماینده ویژه دولت آمریکا در امور ایران برای جبران شکست های این کشور در مصاف با برجام، مدعی شد که واشنگتن تحریم های پیشگیرانه برای تداوم بخشیدن به تحریم تسلیحاتی ایران اعمال می نماید.

9 آذر 1399

افزایش چشمگیر بازداشت مهاجران در مرز مکزیک و آمریکا

آمارهای جدید دولت آمریکا نشان می دهد تعداد مهاجرانی که در مرز مکزیک بازداشت شده اند طی ماه سپتامبر با رشد چشمگیری روبرو شده است.

5 آذر 1399

بریتانیا؛ امپراطور دریاها یا تاجر برده ها؟!

این طرح قصد دارد تاریخچه های مغفول مانده ای را آشکار کند که رابطه میان امپراتوری انگلستان و رویکرد استعماری اش را - برای مثال در غرب آفریقا، کارائیب و هند و چین- با زندگی رویایی در خانه های مجلل ییلاقی در انگلیس نشان می دهد.

3 آذر 1399

کاهش ده درصدی رشد مالی فرانسه در سال 2020

خبرگزاری خبرنگاران- رئیس بانک مرکزی فرانسه بیان کرد رشد مالی فرانسه سال جاری بین نه تا ده درصد کاهش خواهد یافت.

2 آذر 1399

مراحل اعلام مفقودی چک

طبق ماده 14 قانون صدور چک، بعد از گم شدن چک، صادر کننده باید به بانک کتبا دستور عدم پرداخت بدهد.

1 آذر 1399

حاجی میرزایی: هلدینگ سرمایه گذاری در بورس تا خاتمه امسال عرضه می شود

تهران (پانا) - وزیر آموزش وپرورش با بیان اینکه کنندگان تشکل های فرهنگیان باید به موضوعات آموزش وپرورش دقیق تر ورود کنند، اشاره کرد به اذعان متخصصان فناوری اطلاعات، شبکه آموزشی دانش آموز (شاد)، بزرگترین خدمت مبتنی بر IT در کشور است.

29 آبان 1399

ابهامات اساسی در توزیع نهاده های دامی

توزیع ذرت، جو و به ویژه سویا به شدت کاهش یافته و به دلیل سختگیری های دولتی، حتی توزیع در بازار آزاد هم به صفر رسیده است.

27 آبان 1399

اعمال تحریم های جدید اتحادیه اروپا علیه روسیه

اتحادیه اروپا به دلیل مسمومیت الکسی ناوالنی دور جدیدی از تحریم ها را علیه روسیه وضع کرد.

24 آبان 1399

ترامپ در برابر ایران کم آورده است ، جو بایدن پیروز انتخابات امریکا است

یک تحلیلگر مسائل بین الملل براین باور است: رییس جمهور امریکا در رابطه با ایران کم آورده است و باید بتواند در مناظره به رای دهندگان خود بگوید که مکانیسم ماشه را اجرا کرده ام و کاری صورت داده ام.

24 آبان 1399

از موشک بزرگ کره شمالی چه می دانیم؟

موشک بالستیکی که اخیرا توسط کره شمالی رونمایی شد چنان غول آسا بود که حتی با تجربه ترین کارشناسان تجهیزات نظامی این کشور را شگفت زده کرد. از ملیسا هنهام خواستیم که درباره این موشک شرح دهد و بگوید که چرا برای ایالات متحده و جهان خطرناک است.

23 آبان 1399

آبرامز درباره ایران راهی اروپا شد

فارس نوشت: نماینده آمریکا در امور ایران به آلمان سفر نموده تا با مقامات این کشور درباره محدودیت های تسلیحاتی علیه ایران و برنامه هسته ای ایران رایزنی کند.

20 آبان 1399

شاخص بورس ارتفاع 1.5 میلیون واحد را پس گرفت

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه، دقایقی پیش با ثبت رشد بیش از 7هزار واحدی، ارتفاع یک میلیون و 500 هزار واحد را پس گرفت.

19 آبان 1399

سی ان ان: ابتلای ترامپ به کرونا آمریکا را وارد دور تازه ای از آشفتگی می نماید

شبکه خبری سی ان ان در تحلیلی با اشاره به مثبت شدن تست کرونای ترامپ تاکید نمود این موضوع آمریکا را وارد یک آشفتگی جدید می نماید.

15 آبان 1399

اهدای 500 سند تاریخی دوره قاجاریه به دانشگاه تهران

500 سند تاریخی دوره قاجاریه از سوی دکتر سید محمد منصور، عضو هیأت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی به کتابخانه مرکزی، مرکز اسناد و تأمین منابع علمی دانشگاه تهران اهدا شد.

15 آبان 1399

راه کار کشورهای دنیا در دوره کرونا برای نجات صنعت گردشگری خود چه بود؟ ، از ازبکستان تا استرالیا؛ صنعت گردشگری در دنیا پس از کرونا چگونه خواهد بود؟

ویروس کرونا صنعت گردشگری در سراسر جهان را به خطر انداخته و کشورهایی که اقتصاد آنها به این صنعت وابسته است بیش از کشورهای دیگر خسارت دیدند. اکنون که چند ماهی از آغاز جهانگیری کوید19 می گذرد، بعضی از کشورها در کوشش اند پر و بالی دوباره به این صنعت بدهند.

11 آبان 1399

اخبار کرونا در چند خط ؛ ویروس تا سال 2023 ناپدید نمی شود

کاهش تعداد فوت شده ها و مبتلایان به کرونا در سطح جهان فقط یک آمار است؛ آن چه که تعیین تر و واضح تر به نظر می رسد این است که اعداد و ارقام مربوط به کرونا روز به روز بزرگ تر و ترسناک تر می شود.

6 آبان 1399

بیانیه 7 کشور جنوب اروپا علیه یکجانبه گرایی ترکیه

رهبران هفت کشور جنوب اروپا از ترکیه خواستند به آنچه که فعالیت های یکجانبه و غیرقانونی این کشور در شرق مدیترانه خواندند خاتمه داده و مصاحبه را با هدف کاستن از تنش ها در منطقه از سر بگیرد.

1 آبان 1399

احمد ابوالحسنی رئیس اتحادیه چاپخانه داران تهران شد

به گزارش خبرنگاران ، نخستین جلسه هیات مدیره جدید اتحادیه چاپخانه داران تهران چهارشنبه (9 مهر) با حضور نماینده وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار گردید و در این جلسه احمد ابوالحسنی به عنوان رئیس اتحادیه، میریونس جعفری اصل در سمت نایب رئیس اول، سیدحسن نجفی...

30 مهر 1399

خبرنگاران هفت تعاونی در استان سمنان افتتاح می شود

سمنان- خبرنگاران- مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان سمنان گفت: هفت تعاونی در بخش های مختلف مانند مسکن، صنعت، خدمات، و آموزش، در شهرستان های استان در هفته تعاون امسال افتتاح می شود.

26 مهر 1399

اختصاص 30 میلیارد تومان اعتبار برای مقابله با بحران در قزوین

خبرنگاران/قزوین نماینده قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی گفت: رئیس سازمان مدیریت بحران کشور 30 میلیارد تومان بودجه برای مقابله با بحران در استان قزوین تصویب کرد که از این میزان 27 میلیارد صرف ایجاد زیرساخت های مقابله با بحران ها از جمله سوله و...

24 مهر 1399
تعداد: (203)