روستایی در همدان که مشاهیر دنیا را در خود جای داده!، عکس

به گزارش مجله فناوری، روستایی در همدان است که خیابان ها و کوچه های آن با نام شخصیت ها و کتاب های مشهور به سه زبان انگلیسی، کردی و فارسی نامگذاری شده است.

روستایی در همدان که مشاهیر دنیا را در خود جای داده!، عکس

روستایی که جمعیت آن در آخرین سرشماری مرکز آمار ایران، به 1901 نفر یعنی 651 خانوار رسیده و زبان مردمان آن کردی است. روستایی به نام تاج آباد در دهستان آبرومند در بخش مرکزی شهرستان بهار که در استان همدان واقع شده است. روستاهای هم جوار آن هم دهنور و تاج آباد علیا بوده هستند.

روستای تاج آباد به دو بخش علیا و سفلی تقسیم شده که بخش سفلی با وجود محرومیت ها، با همت اهالی علیا توانسته به یک روستای نمونه در زمینه های فرهنگی و گردشگری تبدیل گردد.

این روستا در سال 94 به عنوان روستای دوستدار کتاب نامگذاری شده و مردمش علاقه زیادی به کتاب و خواندن آن دارند.دوستداران کتاب

افرادی مانند پائولو کوئیلو نویسنده معروف برزیلی، از نامگذاری یک خیابان به نام کیمیاگر در این روستا استقبال نموده و عکس آن را در صفحه خودش منتشر نموده است.

نام برخی از کوچه های روستای تاج آباد که در تابلو های ورودی آن نصب شده عبارتند از: گلستان و بوستان سعدی، صد سال تنهایی (اثر گابریل گارسیا مارکز)، شاهنامه فردوسی، شازده کوچولو (نوشته نویسنده فرانسوی آنتوان دو سنت اگزوپری)، کیمیاگر (اثر پائولو کوئیلو)، دالان سبز (اثر استفان کینگ). البته متن برخی از کتاب ها هم روی دیوار ها نوشته شده است!

منبع: گردشبان
انتشار: 11 خرداد 1400 بروزرسانی: 11 خرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1142

به "روستایی در همدان که مشاهیر دنیا را در خود جای داده!، عکس" امتیاز دهید

1 کاربر به "روستایی در همدان که مشاهیر دنیا را در خود جای داده!، عکس" امتیاز داده است | 5 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روستایی در همدان که مشاهیر دنیا را در خود جای داده!، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید