شادترین و دشوارترین سال های ازدواج کدام هستند؟

به گزارش مجله فناوری، همه زوج ها نمی دانند که برای حفظ زندگی مشترک به کوشش هر دو سمت ازدواج احتیاج است. بخش قابل توجهی از ازدواج ها کمتر از 10 سال دوام می آورند. اما محققان در پژوهش های خود توانسته اند شادترین و دشوارترین سال های ازدواج را پیدا نمایند.

شادترین و دشوارترین سال های ازدواج کدام هستند؟

سال سوم

به گزارش روزیاتو، بعضی معتقدند عشق تنها 3 سال دوام می آورد. بعد از آن یک زوج یا از یکدیگر جدا می شوند و یا رابطه آن ها دیگر به ایده آلی سابق نخواهد بود. در حقیقت، در یک رابطه عاطفی، بعد از 3 سال افراد ضعف های شریک عاطفی شان را بیشتر می پذیرند و بنابراین بیشتر احساس راحتی می نمایند.

یک مسأله شایع دیگر این است که در سال سوم ازدواج، یک زوج تصمیم به بچه دار شدن می گیرند، که در پی آن رابطه آن ها مستحکم تر می گردد. سال سوم ازدواج را شادترین سال زندگی مشترک می دانند.

سال پنجم

سر و کله اولین مسائل واقعی در زندگی می تواند از سال پنجم ازدواج پیدا گردد. در این مدت بچه ها خانواده هنوز کوچک هستند و به توجه زیادی احتیاج دارند. مدیریت همزمان شغل، کار های خانه و دیگر مسائل روزانه بسیار سخت است.

بعد از 5 سال زندگی مشترک است که زوج ها رفته رفته به طلاق فکر می نمایند و به سراغ وکیل می روند. این سال را سخت ترین سال زندگی مشترک می دانند.

سال هفتم

اگر زوجی 5 سال با یکدیگر بمانند، یک مانع دیگر بر سر راه خود خواهند داشت؛ هفتمین سال ازدواج که متخصصان به آن خارش 7 ساله می گویند. از این زمان زندگی مشترک یکنواخت و روتین می گردد. ممکن است مسائل مالی، مسائل مربوط به بچه ها و کشمکش هایی هم بر سر نحوه تقسیم کار وجود داشته باشد.

این دوره بسیار سخت است. اگر همسران بتوانند با همراهی یکدیگر از آن عبور نمایند، بعد از آن زندگی مشترک شاد و مستحکمی پیش روی خود خواهند داشت؛ و اگر در پی ازدواجی مستحکم هستید این نکات را در نظر داشته باشید:

- تحقیقات نشان داده زوج ها بیشتر در بهار و پاییز تقاضای طلاق می نمایند. پیش از آن سعی می نمایند به ازدواج خود فرصت دوباره ای دهند. اگر مؤثر نباشد، دیگر طلاق اجتناب ناپذیر نخواهد بود.

- متخصصان با انجام آزمایشی بر روی زوج های جوان پی بردند حتی بحث درباره فیلم و سریال هم می تواند ریسک طلاق را به نصف برساند؛ بنابراین داشتن گفتگوی مناسب با یکدیگر درباره مسائل زندگی مشترک خود می تواند ازدواج تان را حفظ کند.

- هر چه خواهر و برادر بیشتری داشته باشید احتمال تجربه طلاق در دوران بزرگسالی کمتر می گردد. دانشمندان مدعی اند کسانی که در خانواده پرجمعیت بزرگ می شوند مهارت بیشتری در برقراری رابطه دارند. این مهارت در آینده می تواند به حفظ زندگی مشترک آن ها یاری کند.

- اگر در حین دعوا یکی از شرکای زندگی حاضر به گوش کردن نباشد، ریسک طلاق بسیار بالا می رود.

- زوج هایی که زیاد بر سر مسائل مالی با یکدیگر دعوا می نمایند احتمال جدایی آن ها بیشتر است، حتی اگر عایدی هر دوی آن ها بالا باشد.

- تحقیقات می گوید کسانی که تحصیلات بالاتری دارند احتمال طلاق در آن ها کمتر است.

منبع: فرارو
انتشار: 28 مرداد 1402 بروزرسانی: 28 مرداد 1402 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1788

به "شادترین و دشوارترین سال های ازدواج کدام هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شادترین و دشوارترین سال های ازدواج کدام هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید