شهر فرودگاهی در مشهد ایجاد می شود

به گزارش مجله فناوری، خبرنگاران/خراسان رضوی رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد از ایجاد شهر فرودگاهی در این شهر خبر داد.

شهر فرودگاهی در مشهد ایجاد می شود

مجید دبیریان درخصوص ضرورت جابه جایی فرودگاه مشهد اظهار کرد: با توجه به اینکه فرودگاه مشهد در ورودی شهر واقع شده و موجب آلودگی صوتی، محیط زیست و هوا می شود، جابه جایی آن جزو ضرورت هایی است که باید به آن توجه کرده و اقدام عملی انجام دهیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد درباره ایجاد شهر فرودگاهی در مشهد گفت: یکی از مگاپروژه هایی که در دوره ششم شورای اسلامی شهر مشهد مد نظر مدیریت شهری است که امیدوار به انجام آن هستیم، ایجاد یک شهر فرودگاهی برای مشهد است؛ تشکیل شهر فرودگاهی با همه ابعاد، زوایا و مجموعه های مرتبط با آن، یکی از ضرورت هایی است که بایستی ایجاد شود.

وی اظهار داشت: در سال های آینده ظرفیت فرودگاه مشهد جوابگوی افزایش حجم زائران و مسافرانی که به این شهر سفر می کنند، نیست. با توجه به شرایط پیش رو و بررسی های صورت پذیرفته، بایستی نسبت به ایجاد فرودگاه بزرگ بین المللی در مشهد اقدام کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد گفت: از این فرودگاه بزرگ و بین المللی و مجموعه ای که درکنار آن ایجاد می شود، می توانیم به عنوان شهر فروگاهی نام ببریم که بایستی در آن اتصال ها و ارتباطات ریلی، مجموعه های بزرگی همچون هتل های بین المللی، مرکز ترانزیت و سوختگیری بین المللی، منطقه آزاد، گمرک و شهرک سلامت در نظر بگیریم.

دبیریان گفت: با توجه به ظرفیت های موجود، مشهد یکی از قطب های گردشگری سلامت است، از این رو بایستی ظرفیت ها را به حداکثر رسانده و زیر ساخت ها را مهیا کنیم.

وی با بیان اینکه مجموعه های مختلف و کاملی در شهر فرودگاهی ایجاد می شود، شرح داد: در این راستا با هدف ایجاد و فعال کردن ظرفیت ها، مذاکرات جدی در مجموعه مدیریت شهری صورت پذیرفته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی، سرمایه گذاری و مشارکت های شورای اسلامی شهر مشهد خاطرنشان کرد: در این راستا، جلساتی با معاون اقتصادی رئیس جمهور و وزیر راه و شهرسازی پیرامون این موضوع برگزار و مذاکرات اولیه انجام شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر مشهد، وی با بیان این نکته که در آینده نزدیک خبرهای خوبی از شروع اقدامات اجرایی کارگروه مربوطه و فعال کردن ظرفیت های مرتبط با شهر فرودگاهی می شنویم، اضافه نمود: در این راستا ظرفیت های سرمایه گذاری بخش خصوصی را فعال کرده و همچنین کنسرسیوم بانکی برای این موضوع تشکیل می دهیم.

دبیریان بیان کرد: مدل نهایی اقتصادی، سهم بخش خصوصی و چگونگی فعال شدن ظرفیت شهرداری در پیگیری ها و جلسات آینده استخراج می شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 5 فروردین 1401 بروزرسانی: 5 فروردین 1401 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1505

به "شهر فرودگاهی در مشهد ایجاد می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شهر فرودگاهی در مشهد ایجاد می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید