ماجراجویی در دل کوههای کراسنودار روسیه

به گزارش مجله فناوری، کوهستان اطراف دریای سیاه در قلب دشتهای سرسبز قفقاز از جمله زیبا ترین منطقه ها روسیه است که سالانه پذیرای گردشگران ماجراجو ست. در برنامه این هفته زندگی به سبک روسی برای آشنایی بیشتر با این منطقه، به استان کراسنودار می رویم.

ماجراجویی در دل کوههای کراسنودار روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی روسیه گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

آلکسِی کازاچنکو، کوه نوردی با تجربه است که پس از یک دوره دنیاگردی، اکنون به سرزمین مادری خود باز گشته است. او راهنمای ویژه ما در این سفر در دل یکی از زیبا ترین جنگ های منطقه کراسنودار است.

آلکسِی می گوید: در این منطقه، بسیاری به ورزشهای کوهستانی از جمله دوچرخه سواری، قایقرانی و کوه نوردی و صخره نوردی می پردازند.

از او پرسیدیم آیا هر کسی می تواند اینجا صخره نوردی کند؟

آلکسِی: بله هر کسی که مایل باشد بر روی صخره های اطراف می تواند تمرین کند، اما این صخره خاص، نیازمند مهارت و تجربه است و برای تازه کارها مناسب نیست.

در سرانجام نخستین روز سفرمان، زیبایی غروب آفتاب ما را به نظاره طبیعت در سکوت، فراخواند.

آلکسِی می گوید: من به دور دنیا سفر نموده ام. از آلاسکا تا قطب جنوب را می شناسم. به استرالیا، زلاندنو و ژاپن رفته ام و قله های زیادی را فتح نموده ام، اما هیچ کجا کراسنودار نمی گردد.

برنامه دومین روز سفر، قایقرانی در رودخانه بلایا در دل کوه های مرکزی کراسنودار بود. قایقرانی، با توجه به جریان تند آب در این رودخانه خورشان، خاطره ای فراموش نشدنی ست. البته نباید توضیحات و دستورات راهنمای گروه را فراموش کرد.

آلکسِی گوشزد می نماید: اگر به آب افتادید، به پشت بخوابید و سعی کنید بر خلاف جریان آب شنا کنید. نگران هم نباشید، ما بلافاصله به سراغتان خواهیم آمد و کمکتان خواهیم کرد. یادتان باشد که دست و پا زیادی نزنید، خوب؟ هول هم نشوید!

سعی کردیم هول نشویم و متمرکز پارو بزنیم، اما این کار آنقدرها که فکر می کردیم ساده نبود! بعضی از اعضای گروه تازه کار بودند و منظم پارو نمی زدند. علاوه بر این، زیبایی منطقه همه ما را گیج و مبهوت نموده بود.

یکی از اعضای تیم می گوید: درست است که ورزش سخت و خطرناکی ست، اما حقیقتا ارزش یک بار آزمایش را دارد. به خصوص با این طبیعت فوق العاده.

بازی های المپیک زمستانی سوچی سال 2014 در این ناحیه برگزار خواهد شد.

یکی دیگر از اعضای تیم می گوید: مردم بی نظیرند و طبیعت فوق العاده است. نمی توانم بگویم که با هیچ کجا قابل قیاس نیست، اما قطعا فراموش نشدنی ست. باید دست کم یک بار این تجربه را زندگی کرد.

در برنامه آینده به آستراخان در کناره رودخانه ولگا می رویم، منطقه ای دیگر در جنوب روسیه که برای علاقمندان به ماهگیری بسیار مجذوب کننده و دیدنی ست.

منبع: یورونیوز
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1228

به "ماجراجویی در دل کوههای کراسنودار روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماجراجویی در دل کوههای کراسنودار روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید