منبت به کالبد درختان خشک ملایر جان می دهد

به گزارش مجله فناوری، رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر گفت: طرح منبت کاری روی درختان خشک شهر شروع شده و نقش تراشی این هنر به درختان خشکیده جانی دوباره می بخشد.

منبت به کالبد درختان خشک ملایر جان می دهد

از سفر با تور سریلانکا به یکی از زیباترین کشورهای آسیایی سفر کنید و از شهرهای زیبای کلمبو و بنتوتا دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایرنا، مهدی بهرامی گفت: منبت کاری نخستین درخت خشکیده در بلوار مبل و منبت شهید مطهری به اتمام رسیده است و منبت کاری چهار اصله درخت نیز در دیگر نقاط شهر در حال اجرا است.

وی با بیان این که این اقدام توسط هنرمندان ملایری در دست اجرا است اضافه نمود: این آثار هنری با تفکر هنری و دستان یک استاد هنرمند و خوش ذوق ملایری خلق می گردد که اقدامی ارزشمند برای ارج نهادن به هنرمندان است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر، استان همدان خلق این آثار هنری در منظر شهری را در ایجاد محیطی آرامش بخش، زیبا و پویا برای شهروندان اثرگذار دانست و خواهان حفظ و نگهداری این آثار توسط شهروندان ملایری شد.

بهرامی با اشاره به ارزش خلق این آثار هنری گفت: درختان در کنار فوایدزیست محیطی، بهترین منظره را در محیط ایجاد می نمایند و در هر فصل نمایی زیبا از رنگ و طرح درختان در معرض تماشای مردم قرار می دهند.

وی گفت: در بعضی موارد به دلایل اجتناب ناپذیر با خشک شدن بعضی از درختان سطح شهر روبرو می شویم که برای زنده نگه داشتن این هنر و همچنین جهانی شدن هنر منبت ملایر، منبت کاری روی درختان خشک را طراحی کردیم.

رئیس سزمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر اجرای این طرح را در راستای ملی شدن منبت ملایر و این که زیباسازی، نصب المان و نامگذاری میادین و معابر یکی از الزامات جهانی شدن منبت ملایر است، مطرح کرد.

بهرامی با بیان این که یکی از ملزومات ایجاد آرامش و لذت بردن از زندگی شهری، بهره گیری از وجود آثار هنری است، اضافه نمود: به همین منظور با بهره گیری از تخصص هنرمندان منبت کار ملایری، نقش تراشی روی تنه خشک شده درختان ایجاد می گردد.

وی همچنین به نصب بنر گواهی ثبت شهر ملی منبت در ورودی شهر بر روی پایه های پل انقلاب و 13 استند فلزی در بلوار مبل و منبت شهید مطهری اشاره نمود.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری ملایر ادامه داد: ملایر با داشتن برند شهر جهانی انگور و شهر ملی منبت می تواند زمینه حضور سرمایه گذاران مختلف را در این منطقه فراهم کند و سبب رونق گردشگری و اشتغال زایی گردد.

بهرامی گفت: سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری ملایر کوشش می نماید با زیباسازی سطح شهر زمینه حضور گردشگران را مهیا و با ارتقای بعضی شاخص ها توسط شهرداری، ملایر را برای جهانی شدن منبت آماده کند.

سال 95 ملایر به عنوان شهر ملی منبت ثبت شد و پرونده جهانی شدن آن نیز در دست پیگیری و اقدام است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 بهمن 1398 بروزرسانی: 20 مهر 1399 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 138

به "منبت به کالبد درختان خشک ملایر جان می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منبت به کالبد درختان خشک ملایر جان می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید