گوگل دست به دامن کارمندانش شد، حذف دستی پاسخ های عجیب هوش مصنوعی!

به گزارش مجله فناوری، افزایش پاسخ های اشتباه و گاهی عجیب وغریب هوش مصنوعی AI Overviews، گوگل را به حذف دستی بعضی از این پاسخ ها مجبور کرد.

گوگل دست به دامن کارمندانش شد، حذف دستی پاسخ های عجیب هوش مصنوعی!

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، براساس گزارش زومیت، رسانه های اجتماعی پر شده اند از اشتباهات سرویس هوش مصنوعی تازه گوگل موسم به AI Overview که از بین آن ها می توان به پیشنهاد ریختن چسب روی پیتزا یا پیشنهاد خوردن سنگ به کاربران اشاره نمود. انتشار گسترده تصاویر طنزآلود درمورد پاسخ های عجیب وغریب، گوگل را وادار به حذف دستی جست وجوهای خاص در AI Overview کرد.

پاسخ های اشتباه در قابلیت AI Overviews عجیب به نظر می رسند؛ زیرا گوگل به مدت یک سال این ویژگی را آزمایش نموده است.

سرویس مذکور در می 2023 (اردیبهشت و خرداد 1402) با عنوان تجربه نسل تازه جست وجو به صورت آزمایشی راه اندازی شد و سوندار پیچای، مدیرعامل گوگل، اعلام نمود سرویس مذکور تا به امروز به بیش از یک میلیارد پرسش کاربران پاسخ داده است.

گوگل همچنان باور دارد AI Overviews در بیشتر موارد اطلاعات باکیفیتی در اختیار کاربران قرار می دهد. مگان فارنسورث، سخنگوی گوگل، به وب سایت ورج گفت: بسیاری از نمونه های پاسخ اشتباه مربوط به جست وجوهای غیرمعمول بودند و بعلاوه نمونه هایی را دیده ایم که دست کاری شده اند یا اینکه نتوانستیم آن ها را بازتولید کنیم.

فارنسورث می گوید گوگل اقدامات فوری را برای حذف پاسخ های اشتباه AI Overviews در بعضی جست وجوها انجام می دهد و از این نمونه ها برای بهبود سیستم های خود بهره می برد.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1403 بروزرسانی: 5 خرداد 1403 گردآورنده: silax.ir شناسه مطلب: 1814

به "گوگل دست به دامن کارمندانش شد، حذف دستی پاسخ های عجیب هوش مصنوعی!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گوگل دست به دامن کارمندانش شد، حذف دستی پاسخ های عجیب هوش مصنوعی!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید